شجاعی:

پزشکی قانونی از مراکز مستعد برای انجام طرح‌های پژوهشی است

پزشكي قانوني

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور از مراکز مستعد برای انجام طرح‌های پژوهشی است و بستر تحقیق و پژوهش در این سازمان به خوبی فراهم است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد شجاعی در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر مرکز تحقیقات پزشکی قانونی گفت: امر پژوهش نیازمند زمینه‌هایی است که مهم‌ترین آن علاقه و فرصت زمانی است.

وی افزود: متاسفانه در سازمان پزشکی قانونی کشور به دلیل کمبود نیروی انسانی و محدودیت‌هایی که در این خصوص وجود دارد بیشتر وقت همکاران در حوزه‌های اجرایی و فنی می گذرد، در حالی که باید در حوزه پژوهشی هم فعال باشند.

وی با اشاره به اینکه برای انجام فعالیت های پژوهشی باید بستر مناسب هم وجود داشته باشد، تصریح کرد: بستر مناسب مالی، فضا و امکانات مناسب و نیز بستر اطلاعاتی انجام تحقیق از الزامات پرداختن به امور پژوهشی است و سازمان یکی از مراکز مستعد برای انجام فعالیت‌های پژوهشی محسوب می شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه مرکز تحقیقات پزشکی قانونی در میان مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی در گروه یک سوم اول مراکز رده‌بندی شده، اظهار امیدواری کرد: با فعالیت مرکز تحقیقات سایر بسترها نیز برای پژوهشگران و محققان در حد مناسب و مورد نیاز فراهم شود.

شجاعی در ادامه بر لزوم کاربردی بودن پژوهش‌ها تاکید کرد و گفت: امید است با برنامه‌ریزی معاونت پژوهشی سازمان، مرکز تحقیقات پزشکی قانونی همچنان پرتلاش و پرتحرک پیش رود تا هرچه بیشتر زمینه استفاده از این بستر اطلاعاتی مناسب فراهم شود.

در ادامه این مراسم محمود خدادوست رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با تاکید بر حمایت مرکز تحقیقات از طرح‌های پژوهشی گفت: در سال آینده هیچ محدودیتی برای انجام طرح‌های پژوهشی در نظر نمی گیریم و از تمامی طرح‌ها حمایت خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت پژوهش در سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: نگاه و فعالیت ویژه همکاران در امر پژوهش زمینه ساز رشد و بالندگی مرکز تحقیقات بوده است که امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

وی اظهار کرد: مرکز تحقیقات در سال آینده با سهولت بیشتر و با پوششی فراگیرتر به امر پژوهش در حوزه پزشکی قانونی می پردازد.

در این مراسم با توجه به ارتقای رتبه مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از زمان تشکیل تا پایان سال گذشته از پژوهشگران برتر در حوزه‌های گوناگون قدردانی شد.

انتهای پیام

کد N627837