آب آلوده به رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیما به اقیانوس ریخته می‌شود

سیاسی

بنا به گفته‌ رییس شورای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن؛‌ این شورا قصد دارد آب رادیواکتیوی که در نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما وجود دارد را خارج کرده و به اقیانوس آرام بریزد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از راشاتودی روسیه؛ وقوع زلزله و سونامی در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای فوکوشیمای ژاپن در مارس 2011 باعث ورود مقدار زیادی آب به داخل این نیروگاه و خرابی پمپ‌های سردکن راکتورهای هسته‌ای آن شد که در اثر گدازش راکتورها، مواد رادیواکتیو آن به بیرون نشت کرد. از آن زمان این نیروگاه به حالت قرنطینه درآمد و ه‌مچنین فعالیت همه‌ 48 راکتور هسته‌ای ژاپن برای بررسی جنبه‌های ایمنی آن متوقف شد.

شانیجی تاناکا، رییس شورای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن اعلام کرده است که آب باقی مانده در نیروگاه فوکوشیما از آن خارج و به اقیانوس آرام ریخته خواهد شد.

اعلام این خبر باعث بروز نگرانی میان ماهی‌گیران محلی منطقه‌ فوکوشیما شده است.

رییس شورای نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن، ضمن اعلام این خبر گفت: هرچه زودتر باید آب موجود در این نیروگاه که حاوی مقدار زیادی از مواد رادیواکتیو است خارج شود چرا که وجود آن سلامتی افرادی که برای بررسی و نظارت بر تجهیزات این نیروگاه فرستاده خواهند شد، را با خطر قابل توجهی روبه‌رو می‌کند.

او هم‌چنین در این‌باره افزود: اگرچه انتقال این آب به داخل اقیانوس ممکن است باعث نگرانی مردم شود اما به دلیل افزایش خطرات آب آلوده به مواد رادیواکتیو نیروگاه فوکوشیما و برای جلب رضایت و از بین بردن نگرانی مردم محلی ساکن در این منطقه انجام این امر ضروری است.

انتهای پیام

کد N627688