وزیر دفاع آلمان: طالبان با تمام قدرت در پی بی‌ثباتی افغانستان هستند

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد که طالبان با تمام نیرو در پی‌ بی‌ثبات‌کردن حکومت افغانستان هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از دویچه وله، اورزولا وین دیرلاین، وزیر دفاع آلمان که روز گذشته در یک سفر غیرمنتظره به شمال افغانستان سفر کرده با مقام‌های افغان و سربازان آلمانی در ولایت بلخ دیدار کرد.

دیرلان در این جریان به رسانه‌ها گفت که طالبان با تمام نیرو درصدد بی‌ثبات‌کردن حکومت افغانستان هستند و بهتر است همه با ایستادن در کنار نیروهای امنیتی افغان، نشان دهند قادرند پاسخ تهدیدها را بدهند.

خانم وین دیر لان همچنین گفت که در مورد ظرفیت نیروهای امنیتی افغان نمی‌تواند چیزی بگوید اما در خروج نیروهای خارجی از افغانستان باید با احتیاط عمل شود.

وی افزود: نظر به این حقیقت نمی‌توانیم بگوییم که نیروهای افغان تا چه حد موفق به تامین امنیت کشورشان خواهند بود و با چه سرعت قادر به گرفتن مسؤولیت‌های امنیتی‌شان خواهند بود.

اما تاکید کرد که در خروج نیروهای آموزشی از افغانستان باید بدون عجله و محتاطانه عمل شود.

این گفته‌های وزیر دفاع آلمان در حالی مطرح می‌شود که ماموریت جنگی نیروهای خارجی تا پایان سال جاری میلادی در افغانستان پایان یافته و قرار است شماری از این نیروها زیر نام حمایت قاطع، تنها به آموزش و مشوره‌دهی نیروهای افغان پس از ختم این ماموریت بپردازند.

آلمان یکی از کشور‌های کمک‌کننده در یک‌ دهۀ اخیر در افغانستان است و همچنان نیروهای این کشور تا کنون در شمال افغانستان، در چارچوب ایساف مصروف فعالیت‌های نظامی در برابر تهدیدهای هراس‌افگنانه بودند.

انتهای پیام

کد N627511