از سوی مسوولان سپاه در استان مطرح شد:

قومیت گرایی و اختلاف افکنی شیوه ای برای جدایی ملت و سربازگیری دشمن است

سیاسی

تبریز - مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا قومیت گرایی را از طرح های استکباری و شیطانی دشمنان برای ایجاد تفرقه و شکاف میان ملت و تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابوالفضل عباسی ولایی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران، برتری جویی قومی را شیوه دشمن برای جدایی ملت ها و ایجاد دشمنی میان آنها عنوان کرد و گفت: با توجه به آيات و آموزه های قرآني و اسلامی مبنی بر خلقت انسان در شعبات مختلف با هدف شناخت و تعامل و محبت با یکدیگر، ادعای برتری هر قومی نسبت به دیگران فاقد استدلال عقلی، منطقی و علمی است.

وی با تاکید بر اعتقاد همه اقوام به توحید و مکتب ائمه (ع) به عنوان مهمترین عامل وحدت در برابر نیات شیطانی دشمنان افزود: تاریخ بهترین معلم است و باید از آن درس اتحاد و وحدت گرفت چرا که در طول تاریخ جدایی از یکدیگر نفعی برای اقوام و گروه ها نداشته و افرادی که علم جدایی و برتری از دیگری را برافراشته اند با شکست روبرو شده اند.

حجت الاسلام ولایی با اشاره به اهداف دشمنان از ترویج برخی مواضع قوم گرایانه خاطر نشان شد: انشقاق و تجزیه طلبی تنها پشت پرده تفکرات و القائاتی مانند پان ترکیسم، پان عربیسم، پان کردیسم و نظایر آن است چون دشمن می خواهد با این توطئه ملت ها را تضعیف کرده و بر آن ها حاکم شود.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا هوشیاری در برابر چنین توطئه هایی را وظیفه همه اقشار برشمرد و تصریح کرد: ملت ایران ملتی فهیم و آگاه است و باید به رفتار و اعمال احساسی جوانان در جامعه نیز با استفاده از آگاهی بخشی سمت و سوی درستی داده شود تا با تبیین ضرورت وحدت و همدلی در جامعه، این نقشه دشمن را نیز برای سودجویی از طریق تفرقه افکنی خنثی کرد.

هدف دشمن از اختلاف افکنی سرباز گیری برای دستیابی به اهداف خود است

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا نیز هدف دشمن از اختلاف افکنی را سرباز گیری برای دستیابی به اهداف و توطئه های خود عنوان کرد و گفت: توطئه هایی مانند حوادث قومیتی در آغاز انقلاب طرح هایی هستند که دشمن تلاش دارد با استفاده از آنها برای رسیدن به اهداف خود و سربازگیری از میان افراد ناآگاه، یکپارچگی جامعه اسلامی را مورد هدف قرار دهد.

حجت الاسلام عبدالرحیم نجفقلی زاده  سرایی در جمع خبرنگاران، با اشاره به ترس دشمن از یکپارچگی و ملاک شدن ارزش های دینی در جامعه اسلامی اظهار داشت: همین موضوع دلیل اصلی اختلاف افکنی بدخواهان در داحل جوامع و کشورهای اسلامی است در حالی که متاسفانه برخی ها از حمایت [cite] وحدت دنیای اسلام، هدف اصلی حمایت های جمهوری اسلامی ایران از گروه های سنی مانند حماس است جمهوری اسلامی ایران از حماس به عنوان گروهی سنی انتقاد می کنند بدون اینکه این نکته را مد نظر قرار دهند که در این میان بحث شیعه و سنی مطرح نیست و هدف وحدت دنیای اسلام است.

وی با بیان اینکه اگر در صورت یکپارچگی جامعه اسلامی و توجه به خدا و پیروی از آموزه های ناب دینی به عنوان سرلوحه امور، توطئه های دشمنان محکوم به شکست است، افزود: حفظ وحدت موضوعی است که باید هم از سوی مردم و هم مسوولان مورد توجه قرار گیرد چرا که همدلی، ولایت پذیری و تکلیف گرایی میان اقشار مختلف جامعه اسلامی لازمه جلوگیری از بروز اختلاف و تفرقه در سطح جامعه است پیش نمی آید.

حجت الاسلام نجفقلی زاده همچنین در خصوص نقش رسانه ها در ایجاد و حفظ وحدت در جامعه خاطر نشان شد: وظیفه رسانه ها در این مورد بسیار مهم و خطیر و همانند روشنگری های حضرت زینب (س) در واقعه کربلا به عنوان پیام رسان آن حادثه بزرگ است و باید پیام دفاع مقدس و وحدت را با هدف بصیرت افزایی به نسل های جدید و آینده منتقل کنند.

عاشورای حسینی و انتظار منجی دلایل اصلی شکست ناپذیری شیعه

نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه نیز در همایش خطبه خوانی حضرت زینب(س) حوزه صدیقه کبری(س) باسمنج با بیان اینکه شکست ناپذیری شیعه، ریشه در عاشورای حسینی و انتظار منجی دارد، گفت: این امر موجب ماندگاری شیعه شده و اکنون شبكه های ماهواره ای مانند شبکه های منتسب به شیرازی ها در لندن با سرمایه گذاری استكبار جهانی و با هدف تحریف مكتب تشییع، به نام دین و به كام آمریكا فعالیت می کنند كه مسلمانان و به خصوص ایرانی ها باید با بصیرت و ولایت پذیری خود مانع از ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی توسط چنین دستاویزهایی شوند.

حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حماسه نهم دی سال ۸۸، صبر زینب وار، بصیرت عمار و استقامت مالك اشتر را از مهمترین خصوصیات بسیجیان برشمرد و تصریح کرد: این مولفه ها لازمه ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان اسلام و رساندن پرچم انقلاب اسلامی به دست یگانه منجی عالم است.