ونزوئلا نخست‌وزیر سابق اسپانیا را "قاتل" خواند/اسپانیا نیز پاسخ داد

رئیس جمهوری ونزوئلا، نخست وزیر سابق اسپانیا را به خاطر نقشش در جنگ عراق "قاتل" خواند، این در حالی است که اسپانیا نسبت به این اظهارات مادورو مراتب خشم خود را اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ای پی ای، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا گفت: آن‌ها عراق را نابود کردند، هزاران تن در عراق به خاطر جنگ کشته شدند چون اشخاصی نظیر خوزه ماریا آزناره، نخست وزیر سابق اسپانیا در این جنگ نقش داشتند.

مادورو ادامه داد: من نخست وزیر سابق اسپانیا را به خاطر این جنگ و قتل آدم‌ها، قاتل می‌نامم.

این در حالی است که وزارت خارجه اسپانیا شنبه جولیو گارسیا کاردار سفارت ونزوئلا را در مادرید احضار و رسما به وی ابلاغ کرد که اظهارات مادورو را رد می‌کند.

یاسوس گراسیا، یک مسئول در وزارت خارجه اسپانیا گفت: این اظهارات تنها به روابط دو کشور ضربه می‌زند و دولت اسپانیا شدیدا از این حرف‌های مادورو خشمگین است.

منابع دولتی اسپانیا نیز گفتند: اظهارات مادورو کذب محض است.

اسپانیا تحت دولت محافظه‌کار آزناره به حمایت عراق تحت رهبری آمریکا در سال 2003 پرداخت و بیش از 1000 سرباز به عراق اعزام کرد.

در جریان نشستی در سال 2007 در شیلی، هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید ونزوئلا نخست ویر سابق اسپانیا را به حمایت از کودتایی متهم کرد که باعث برکناری کوتاه مدتش از قدرت در ونزوئلا در سال2002 شد و آزناره را فاشیست خواند.

انتهای پیام

کد N627404