عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

پروژه‌های عمرانی استانی خارج از شمول در بودجه 94 قرار نگیرد

بودجه 94

یک عضو کمیسیون برنامه بودجه گفت: حالا که دولت سر موعد مقرر لایحه بودجه 94 را تقدیم مجلس کرده است مبادله موافقت نامه‌ها هم سر موقع مبادله شود، اتفاقی که در بودجه 1393 در برخی استانها نظیر چهار محال و بختیاری نیفتاد.

سید سعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا در ارزیابی از لایحه بودجه 1394 گفت: بودجه سالانه باید برشی از برنامه پنجم توسعه باشد و در مسیر تحقق اهداف و برنامه‌های این قانون گام بردارد. به عقیده بنده بودجه 94 در این جهت قدری ایراد دارد.

نماینده مردم شهرکرد با اشاره به جداول و پیوست‌های لایحه بودجه 1394 گفت: برخی از پروژه‌های عمرانی سیر مراحل ماده 215 و کمیسیون 32 و حتی مجوزهای زیست محیطی را طی نکرده‌اند، اما در جدول اعتبارات، ردیف گرفته‌اند. پروژه بهشت آباد در استان چهار محال و بختیاری نمونه این مساله است. وزارت نیرو نباید زیر بار اجرای چنین پروژه‌هایی برود.

وی افزود: یا پروژه‌هایی که با اعتبارات استانی آغاز شده‌اند و خارج از شمول بودجه‌های سنواتی است و حالا برخی مدیران در پی قراردادن این پروژه‌ها در جداول و ردیفت‌های بودجه 1394 هستند.

زمانیان خواستار تداوم مهار رکود تورم در سال 1394 شد و افزود: قیمت نفت در بودجه سال 94 بشکه‌ای 72 دلار پیش بینی شده است. در حالی که قیمت‌های جهانی در حدود 60 دلار است. مجلس باید بودجه را بر اساس واقعیات ببندد. صرفه جویی در بودجه جاری موجب مهار تورم و مدیریت بهتر بودجه می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خروج تولید از رکود و افزایش نرخ اشتغال را مورد تاکید قرار داد و افزود: به بهره برداری رسیدن پروژه‌های عمرانی موجب رفع بحران اقتصادی و معیشتی 16 میلیون نفر می‌شود.

نماینده مردم شهرکرد در پیشنهادی خواستار حذف ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای غیر قابل تحقق از لایحه بودجه 1394 شد.

انتهای پیام

کد N627347