ولیعهد تایلند از همسرش جدا شد

ولیعهد تایلند همسرش را طلاق داد و این اقدام در شرایطی که پادشاهی تایلند بیمار است و این کشور با چالش‌های بی‌شمار دست و پنجه نرم می‌کند، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ پادشاهی تایلند در بیانیه‌ای اعلام کرد، شاهدخت سریراسمی، همسر ولیعهد عنوان سلطنتی خود را کنار گذاشت؛ اقدامی که به 13 سال زندگی مشترک با ماها واجیرالنگکورن، ولیعهد 62 ساله تایلند پایان می‌دهد. طلاق خانواده سلطنتی تایلند پس از آن صورت گرفت که چندین تن از اقوام نزدیک شاهدخت تایلند به اتهام فساد بازداشت شدند.

در بیانیه کاخ آمده است: پادشاه تایلند اجازه داده است که اعلام کنیم شاهدخت سریراسمی، همسر ولیعهد در سندی مکتوب نوشته است که از وظایف سلطنتی استعفا داده است.

جدایی ولیعهد تایلند نگرانی‌ها درباره آینده این کشور را تشدید می‌کند چرا که پادشاه 87 ساله نیز به شدت بیمار است. در ماه مه ارتش تایلند پس از دو ماه خشونت‌های خیابانی قدرت را به بهانه حفاظت از پادشاه و برقراری نظم در دست گرفت.

سریراسمی در سال 2001 با ولیعهد تایلند ازدواج کرد و در انتظار ملکه شدن بود. این زوج یک پسر 9 ساله دارند که به احتمال زیاد قرار است وارث شاهزاده واجیرا لنگکورن شود.

انتهای پیام

کد N627073