محموله 3 میلیارد دلاری سلاح‌ در راه لبنان

ایسنا نوشت:

نخست وزیر لبنان اعلام کرد که کشورش در آینده‌ای نزدیک تسلیحاتی به ارزش سه میلیارد دلار را از فرانسه تحویل خواهد گرفت. در همین حال منابع خبری گزارش دادند که تحویل این سلاح‌ها در ماه فوریه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، تمام سلام، نخست وزیر لبنان در گفت‌وگویی تلویزیونی پس از نشستی که با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه داشت گفت: این قرارداد تسلیحاتی در ماه گذشته امضا شد و در آینده‌ای نزدیک ما این سلاح‌ها را از فرانسه تحویل خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که ما در لبنان با اوضاع امنیتی ناخوشایندی مواجه هستیم. ما در لبنان توانسته‌ایم با توافق نظر لبنانی‌ها برای "حمایت از ارتش و نیروهای امنیتی خود" به این اوضاع فیصله دهیم.

تمام سلام افزود: با وحدت لبنانی‌ها در جلوگیری از ایجاد هرگونه محیطی که خاستگاه تروریسم باشد، توانسته‌ایم امنیت را در اقصی نقاط کشور برقرار سازیم.

نخست وزیر لبنان خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک فرانسه مقدمه چینی‌ها را برای تحویل سلاح‌هایی که ارتش لبنان به آن نیاز دارد آغاز می‌کند.

پیشتر ژان لودریان، وزیر دفاع فرانسه گفته بود:این قرارداد تسلیحاتی که میان بیروت و پاریس صورت گرفت با حمایت مالی عربستان انجام شد و براساس آن تجهیزات زمینی، هوایی و دریایی به لبنان ارائه خواهد شد.

در همین حال، روزنامه "الأنباء" گزارش داد: ممکن است تحویل سلاح‌ها از فرانسه به ارتش لبنان در فوریه آتی آغاز شود.

همزمان روزنامه الشرق الاوسط نیز به نقل از منابع آگاه در لبنان گزارش داد: آخرین تسلیحاتی که لبنان تحویل خواهد گرفت: هلیکوپترها خواهد بود و این تاخیر به دلیل ملزومات ساختن این هلیکوپترها است.

5252

کد N626699