کشته شدن 6 عضو القاعده در یمن/گروه انصارالله منطقه "ارحب" را از افراد مسلح پس گرفت

يمن

یک مسوول محلی در یمن اعلام کرد که ارتش این کشور شش تن از اعضای القاعده را که در حال رفتن به مرزهای عربستان بودند، به هلاکت رساند.

یک مسوول محلی در یمن اعلام کرد که ارتش این کشور شش تن از اعضای القاعده را که در حال رفتن به مرزهای عربستان بودند، به هلاکت رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، یک مسوول محلی در یمن اعلام کرد که ارتش این کشور ایست بازرسی را در شهر «حرض» در استان «حجه» واقع در شمال غرب یمن که در 15 کیلومتری مرزهای عربستان قرار دارد، ایجاد و اتوبوسی را که شش تن از افراد مسلح القاعده در آن بودند، متوقف کرد.

به گزارش مسوول مذکور، یکی از افراد مسلح به سمت یکی از سربازان ارتش یمن که قصد داشت اتوبوس را بازرسی کند، تیراندازی کرد اما نیروهای ارتش شش فرد مسلح را به هلاکت رساندند.

به گزارش منابع یمنی، این افراد مسلح لباس زنانه مشکی بلند پوشیده و نقاب‌هایی بر چهره خود زده بودند. دو تن از آنها عربستانی بوده و به همراه خود مواد منفجره و سلاح داشتند.

همچنین رهبران گروه «انصار الله» یمن اعلام کردند که اعضای این گروه توانستند منطقه «ارحب» در شمال صنعاء را از افراد مسلح قبایل که حامی گروه اخوان‌المسلمین بودند، پاکسازی کنند و کنترل آن را در دست بگیرند.

به گزارش منابع یمنی، درگیری‌هایی میان شیعیان حوثی و افراد مسلح قبایل رخ داد که موجب کشته شدن شش تن از این افراد شد.ذکرت صحیفة “الیمن الیوم” أن عناصر تنظیم القاعدة فی الیمن تسلموا الأسبوع الماضی شحنة أسلحة جدیدة وصلت إلی سواحل مدیریة الریدة وقصعیر علی ساحل محافظة حضرموت جنوب شرق الیمن، من القرن الافریقی وتم نقلها فی سیارات الی مواقعهم.

از سوی دیگر، روزنامه الیمن الیوم نوشت: اعضای القاعده در یمن هفته پیش محموله جدیدی از سلاح‌ها را که از شاخ آفریقا به سواحل منطقه ریده و قصعیر در ساحل استان حضر موت در جنوب شرق یمن رسیده، دریافت و با ماشین به مقرهای خود منتقل کرده است.

انتهای پیام

کد N626675