برگزاری انتخابات زودهنگام در ژاپن

سیاسی

مردم ژاپن از صبح امروز یکشنبه به پای صندوق های رای رفته اند تا در انتخاباتی زودهنگام که به عنوان یک همه پرسی برای تایید برنامه های "شینزو آبه" محسوب می شود شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، انتخابات زودهنگام پارلمانی ژاپن از صبح امروز یکشنبه در این کشور آغاز شد. این انتخابات به موجب اصلاحاتی است که "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن، در کابینه خود اعمال کرده است.

نوع شرکت مردم در انتخابات امروز نشان خواهد داد که ژاپنی ها چه دیدگاهی درباره برنامه های اقتصادی شینزو آبه دارند که از زمان به قدرت رسیدن خود، اجرای این برنامه ها را شروع کرده است.

کارشناسان پیش بینی می کنند میزان مشارکت در انتخابات امسال ژاپن کم باشد. نتایج نظرسنجی ها نیز نشان می دهد که دو سوم ژاپنی ها معتقدند این انتخابات بی مورد است و در واقع به منزله هدر دادن وقت و پول است.

به احتمال زیاد شینزو آبه در این انتخابات به پیروزی خواهد رسید و این پیروزی را به منزله حمایت از برنامه های اقتصادی اش مطرح خواهد کرد گرچه احتمالا میزان مشارکت در این انتخابات پایین خواهد بود. باید توجه داشت که علت اصلی پیروزی محتمل حزب آبه نیز در این انتخابات، نارضایتی مردم ژاپن از احزاب مخالف و وجود اختلاف های داخلی در میان احزاب مخالف دولت است که مانع از حضور پررنگ و قوی آنها در انتخابات شده است.