دیدار وزیر کشور عربستان و اوباما با محوریت بررسی مساله یمن و داعش

وزیر کشور عربستان در سفر خود به آمریکا با رئیس‌جمهوری این کشور درخصوص مشارکت دائم میان دو کشور و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.

وزیر کشور عربستان در سفر خود به آمریکا با رئیس‌جمهوری این کشور درخصوص مشارکت دائم میان دو کشور و برخی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ایلاف، محمد بن نایف، وزیر کشور عربستان در سفر خود به آمریکا که دومین سفر وی به این کشور طی 10 ماه گذشته است، با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور عادل بن احمد الجبیر، سفیر عربستان در آمریکا و هیات همراه وی و جو بایدن، معاون رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد درخصوص روابط دوجانبه میان دو کشور، راه‌های افزایش همکاری‌ها و مشارکت دائم میان واشنگتن و ریاض بحث و گفت‌وگو شد.

همچنین محمد بن نایف با اوباما درخصوص تحولات منطقه‌ای از جمله بحران سوریه، پرونده هسته‌ای ایران، بحران یمن و جنگ با القاعده در این کشور بحث و تبادل‌نظر کرد.

پیش از این محمد بن نایف در چارچوب نشست‌های خود در واشنگتن با جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز دیدار و با وی درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای بحث و گفت‌وگو کرد.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید نیز در همین راستا اعلام کرد که اوباما با وزیر کشور عربستان درخصوص اقدامات ائتلاف علیه گروه داعش و تلاش‌های عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن برای برقراری آرامش و ثبات در این کشور بحث و تبادل نظر کرد.

وی تاکید کرد: ما و همچنین عربستانی‌ها آشکارا اعلام کرده‌ایم که از ائتلاف بین‌المللی برای تضعیف و از بین بردن داعش حمایت می‌کنیم. عربستان از طریق میزبانی از کارمندان و مسوولان آمریکایی و هم‌پیمانان و همچنین آموزش مخالفان میانه‌رو سوری با جنگ علیه داعش موافقت کرده است.

محمد بن نایف فوریه گذشته نیز به واشنگتن سفر و با اوباما و روسای دستگاه اطلاعات و امنیت این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

انتهای پیام

کد N626576