بشار جعفری: دولت سوریه با تروریست‌ها پای میزه مذاکره نمی‌نشیند

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با تاکید بر اینکه تروریست‌ها جایی در مذاکره با دولت سوریه ندارند، گفت: واشنگتن و برخی از کشورهای عضو شورای امنیت از عربده‌کشی‌های اسرائیل حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در گفت‌وگو با برنامه «شمارش معکوس» شبکه خبری المیادین تاکید کرد: جایی برای تروریست‌ها در میز مذاکرات با دولت سوریه جهت حل بحران این کشور وجود ندارد و ما خواهان مذاکره سوری - سوری و به دور از مداخلات بیگانگان هستیم.

وی افزود: تنها مخالفان سوری که خواهان روش مسالمت‌آمیز و تحقق سیاست ملی باشند برای نشستن بر سر میز مذاکرات دعوت می‌شوند.

جعفری خاطرنشان کرد: عربده‌کشی اسرائیل در سوریه، لبنان و فلسطین تنها یک عربده‌کشی اسرائیلی نیست بلکه از سوی واشنگتن و برخی کشورهای عضو شورای امنیت حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: کشورهایی در شورای امنیت هستند که نمی‌خواهند به همکاری میان اسرائیل و گروه جبهه النصره در جولان سوریه اعتراف کنند یا اینکه حداقل این اقدام را محکوم کنند. همچنین همدستی‌هایی میان نیروهای سازمان ملل (آندوف) و افراد مسلح داعش و جبهه النصره وجود دارد.

جعفری تاکید کرد: اسرائیل این اقدامات را به صورت مجانی انجام نمی‌دهد بلکه قطر و عربستان هستند که به اسرائیل کمک کرده و متعهد شده‌اند که هزینه‌های معالجه تروریست‌های زخمی شده در بیمارستان‌های اسرائیلی در جولان را بپردازند.

انتهای پیام

کد N626375