واشنگتن نخستین جنگنده اف 16 را دسامبر جاری به عراق تحویل می‌دهد

دفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد که واشنگتن نخستین جنگنده اف 16 را در ماه جاری میلادی به خلبان‌های عراقی که در یکی از پایگاه‌های آمریکا آموزش می‌بینند، تحویل خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سعد الحدیثی، سخنگوی رسانه‌ای دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اعلام کرد: طی سفر چاک هاگل، وزیر دفاع آمریکا به بغداد بر لزوم سرعت بخشیدن به تجهیز نیروهای امنیتی عراق به سلاح و تجهیزات و لزوم تسریع روند حمایت از نیروهای عراقی تاکید شده و طرف آمریکایی وعده داد که حمایت‌ها صورت بگیرد.

وی افزود: طرف آمریکایی اعلام کرد که نخستین جنگنده اف 16 را در ماه جاری میلادی به خلبان‌های عراقی که در یکی از پایگاه‌ها در آمریکا آموزش می‌بینند، تحویل بدهد.

الحدیثی تاکید کرد: این جنگنده در زمینه حملات هوایی فعالیت خواهد کرد و پس از پایان آموزش بقیه جنگنده‌ها نیز تحویل خواهد داد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر اعلام کرده بود که جنگنده‌های اف 16 عراقی که تحویل آن‌ها به دلیل مشکلات امنیتی به تاخیر افتاده است به پایگاه هوایی در ایالت آریزونا ارسال خواهد شد تا خلبان‌های عراقی در خصوص استفاده از آن‌ها آموزش ببینند.

انتهای پیام

کد N626333