بازداشت 20 نفر در جریان اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا

سیاسی

در جریان اعتراضات به تبعیض نژادی و قتل مردان سیاهپوست غیر مسلح از سوی افسران پلیس سفیدپوست در شهرهای آمریکا 20 نفر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رویترز از بازداشت معترضان در جریان اعتراضات به قتل مردان سیاهپوست غیر مسلح از سوی افسران پلیس سفیدپوست در شهرهای واشنگتن، نیویورک و بوستون خبر داد.

بر این اساس پلیس آمریکا تلاش گسترده ای را برای سرکوب معترضان انجام داد و در بوستون 20 نفر از تظاهرات کنندگان که  قصد مسدود کردن یک بزرگراه را داشتند، بازداشت شدند، این درحالیست که تظاهرات کنندگان بر لزوم پیگیری پرونده های مربوط به مشارکت پلیس در اعمال خشونت تاکید کردند.

معترضان در این تظاهرات شعارهایی همچون "بدون عدالت، صلح برقرار نخواهد شد و ما پلیس نژاد پرست نمی خواهیم، دستهایمان بالا است شلیک نکنید" را سر داده و پلاکاردهایی را حمل می کردند که روی آنها نوشته شده بود "تمام انسانها یکسان خلق شده اند و زندگی سیاهپوستان ارزش دارد".

تظاهرات در اعتراض به تبعیض نژادی در آمریکا از ماه گذشته پس از بی گناه دانستن افسران سفید پوست از سوی هیئت منصفه به اوج خود رسید و انتظار می رود که امشب نیز تظاهرات گسترده ای در خیابان پنسیلوانیا و در فاصله میان کاخ سفید و کنگره آمریکا برگزار شود.

تظاهرات اولیه در ۱۲ آذر ماه در نیویورک آغاز شد و به سرعت به فیلادلفیا، واشنگتن و اوکلند کشیده شد. این برای دومین بار ظرف یک ماه اخیر است که سیستم قضایی آمریکا پلیس های عامل قتل شهروندان سیاه پوست این کشور را بی گناه تشخیص می دهد. در ماه گذشته هیئت منصفه میسوری رای به بیگناهی قاتل "مایکل براون" داد که همین امر موجب به راه افتادن اعتراضات گسترده ضد نژادپرستی در شهرهای مختلف آمریکا شد.