یک فعال دانشجویی: تقدیم لایحه بودجه در موعد مقرر همکاری دولت با مجلس را نشان می‌دهد

دانشجويي,بودجه 94

دبیرکل اتحادیه‌ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: این‌که دولت در زمان مشخص کل لایحه بودجه را به مجلس تقدیم می‌کند، نشان می‌دهد که همکاری خوبی میان دولت و مجلس برقرار است.

داراب بازیار عبدالسلیمانلو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ لایحه بودجه در سر موعد مقرر توسط دولت به مجلس تقدیم شده است که این خودش نشان دهنده همکاری خوب و دقیق دولت با مجلس است. از طرفی هم نمایندگان وقت کافی برای بررسی تمام موارد بودجه دارند.

وی ادامه داد: در دولت‌های گذشته بودجه را آنقدر دیر به مجلس می‌دادند که نمایندگان مجبور بودند سرسری و تند آن را تصویب کنند اما الان وقت بسیار خوبی در اختیار نمایندگان است که بتوانند با دقت موارد بودجه را بررسی کنند.

این فعال دانشجویی با اشاره به کاهش قیمت نفت، تصریح کرد: خوب است که در تخصیص بودجه از نفت دقت بیشتری شود. نرخ پایه‌ای که دولت اعلام کرده 70 دلار بوده است، اما الان چهار دلار کاهش یافته است. می‌گویند از این پایین‌تر هم می‌آید. به همین جهت است که نگران هستیم که دولت کسری بودجه داشته باشد. بودجه دریافتی از فروش نفت باید طوری تعیین شود که دولت به مشکل بر نخورد.

وی با تاکید بر ضرورت تخصیص بودجه به موارد عمرانی و بهداشت، یادآور شد: مهم‌ترین کار نمایندگان تخصیص بودجه به حوزه‌های مورد نظر مردم نظیر عمران و بهداشت است. استفاده صحیح از بودجه که به منابع اقتصادی باز می‌گردد، بسیار مهم است زیرا بیشتر اختلاس‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر از استفاده نادرست بودجه‌ها به وجود آمده است.

دبیرکل اتحادیه‌ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد همچنین گفت: مسلم است که هر نماینده‌ای دوست دارد به حوزه انتخابیه خودش کمک کند. این مساله با تصویب قانون استانی شدن نمایندگان حل می‌شود. خوب است که نمایندگان نگاه بخشی نداشته باشند و به کل کشور فکر کنند و با در نظر گرفتن پیشرفت برای کل کشور لایحه بودجه سال 94 را تصویب کنند.

انتهای پیام

کد N626247