انگلیس صدها نظامی به عراق اعزام می‌کند

یک منبع نظامی انگلیسی فاش کرد که این کشور به زودی چند صد نظامی به عراق اعزام خواهد کرد تا در عملیات علیه داعش مشارکت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، این مسئول انگلیسی که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد که این طرح روز سه شنبه در شورای امنیت ملی انگلیس مطرح می شود و این شورا رسما با اعزام نیرو به عراق موافقت خواهد کرد.

به گفته این منبع، نیروهای مذکور ظرف چند هفته آتی راهی عراق خواهند شد و به احتمال زیاد در اربیل و بغداد مستقر می‌شوند. یک تیم کوچک از کارشناسان انگلیسی چند هفته پیش به عراق سفر کرده بود تا شرایط برای استقرار نیروهای نظامی در این کشور را بررسی کند.

هم اکنون نیز ده‌ها نیروی نظامی انگلیسی در عراق حضور دارند که وظیفه آنها مشاوره و کمک به نیروهای محلی عراق علیه داعش است اما بنا به گفته منبع مذکور ماموریت درنظر گرفته شده برای تیم جدید گسترده‌تر و مدت زمان آن نیز طولانی‌تر است.

گرچه دولت انگلیس تاکید کرده که این نیروها به شکل مستقیم در عملیات‌ها علیه داعش مشارکت نمی‌کنند اما در این باره شک و تردیدهای زیادی وجود دارد چرا که اخیرا رسانه‌های انگلیسی فاش کردند که نیروهای ویژه این کشور عملیاتی را به شکل مستقیم در عراق انجام داده‌اند.

انتهای پیام

کد N626063