طالبان افغانستان 12 خنثی‌ساز مین را کشت

مقام‌های افغانستان امروز (شنبه) از کشته شدن 12 خنثی‌ساز مین در جنوب این کشور توسط طالبان خبر داده و اعلام کردند که این رخداد پس از ترور یکی از مقام‌های ارشد دادگاه عالی افغانستان توسط مردان مسلح ناشناس صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تدابیر امنیتی در کابل، پایتخت افغانستان درحالی شدت گرفته که طالبان هشدار داده حملات خود را درپی خروج برنامه‌ریزی‌شده نیروهای خارجی از این کشور افزایش می‌دهد.

حمله دوم، امروز علیه خنثی‌سازان مین در ولایت هلمند در جنوب افغانستان رخ داد و طی آن 12 تن از افرادی که برای خنثی کردن مین‌ها در حال عملیات بودند، توسط طالبان کشته شدند.

سخنگوی پلیس کابل گفت: شبه نظامیان طالبان، این 12 تن را کشته و 12 تن دیگر را نیز مجروح کردند. نیروهای افغان پس از مدتی با این شبه نظامیان درگیر شدند.

افغانستان که از یک دهه و اندی جنگ در رنج است یکی از کشورهایی است که دارای بیشترین زمین‌های مین‌گذاری شده است. افرادی که برای عملیات پاکسازی مین فعایت می‌کنند، اغلب خودشان را در تیررس طالبان و سایر شبه نظامیان در افغانستان می‌بینند. در آوریل سال جاری میلادی، شبه نظامیان طالبان، 12 تن از خنثی‌سازان مین را در ولایت لوگر کشتند.

روز جمعه نیز، در جریان یک حمله توسط شبه نظامیان علیه کاروان نظامی دو تن از سربازان آمریکایی در پایگاه هوایی بگرام در نزدیکی کابل، کشته شدند.

کشته شدن این 12 تن نخستین تلفات سربازان خارجی در ماه جاری میلادی است و تعداد سربازان خارجی کشته شده در افغانستان در سال جاری میلادی را به 65 تن می‌رساند که 50 تن از آنها آمریکایی هستند.

انتهای پیام

کد N626049