رییس‌جمهور در بازدید از شرکت صنایع شیر ایران:| 232899

تلاش برای رفع نیازهای جامعه، پاداش بزرگی نزد خداوند دارد

دولت

کسانی که برای بهبود زندگی خانواده و رفع نیاز‌ها و مشکلات جامعه و مردم کار و تلاش می‌کنند٬ پاداش بزرگی نزد خداوند دارند و از دیدگاه پیامبر اسلام (ص)، پاداش کسانی که برای رفع نیازهای جامعه٬ تلاش می‌کنند مانند کسانی است که در میدان جهاد برای عزت و استقلال‌شان مبارزه می‌کنند.

رئیس‌جمهور کشورمان با اشاره به اینکه این روز برای عزاداری اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) تعطیل است اما بخش‌هایی از کشور برای رفع نیازهای ضروری مردم باید همچنان به کار و تلاش ادامه دهند، گفت: صواب عزاداری وقتی در کنار کار و تلاش برای آسایش جامعه و رفع نیازهای ضروری مردم قرار می‌گیرد، افزون‌تر می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر حسن روحانی ضمن حضور در شرکت صنایع شیر ایران و پس از حضور در مراسم عزاداری سالار شهیدان کربلا همراه با کارکنان این شرکت٬ با تاکید بر اینکه کار٬ یک نوع جهاد از نگاه اسلام است، افزود: کسانی که برای بهبود زندگی خانواده و رفع نیاز‌ها و مشکلات جامعه و مردم کار و تلاش می‌کنند٬ اجر و پاداش بزرگی نزد خداوند دارند و از دیدگاه پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، پاداش کسانی که برای رفع نیازهای جامعه کار و تلاش می‌کنند همانند کسانی است که در میدان جهاد برای عزت و استقلال‌شان مبارزه می‌کنند.

دکتر روحانی که در حاشیه این مراسم با خبرنگاران صحبت می‌کرد، اظهارداشت: حضرت امام حسین (ع) تا روزعاشورا و تا کربلا پیامش را تبلیغ کرد و امروز نیز مردم با حضور در مراسم اربعین و کربلا، پیام آن نهضت بزرگ را دریافت می‌کنند و گسترش می‌کنند.

رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در این تولیدی بخش عمده‌ای از شیر مورد نیاز مدارس آماده می‌شود، گفت: ارائه شیر رایگان در مدارس به عنوان یک کار مهم برای تامین سلامت نسل آینده کشور، یکی از افتخارات دولت است که با توجه به طول مدت ارائه آن، در میان کشورهای مختلف بی‌نظیر است.

دکتر روحانی با قدردانی از همه تولید کنندگان و فعالان عرصه کار و تولید کشور مخصوصا کسانی که برای نسل جوان کشور در این واحد تولیدی فعالیت می‌کنند، گفت: امروز شرکت در مراسم عزاداری سالار شهیدان و حضور در کنار عزیزانی که در مسیر تولید و جهاد می‌کوشند، فرصتی مغتنم بود.

رییس‌جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص پایین بودن مصرف سرانه شیر در کشور گفت: در گام اول دولت مصرف شیر در مدارس را با توزیع رایگان بالا خواهد برد تا مصرف مواد لبنی به عادتی برای کودکان و نوجوانان ما تبدیل شود.

دکتر روحانی اظهارداشت: رسانه‌های همگانی باید مردم را به مصرف مواد غذایی سودمند مثل مواد لبنی تشویق کنند و دولت نیز وظیفه دارد با تولید سالم و ارائه یارانه در این بخش، مردم را به این سمت هدایت کند.

رییس‌جمهور کشورمان همچنین از بخش‌های مختلف این شرکت تولید مواد لبنی و نیز نمایشگاه توانمندی‌ها و محصولات پگاه بازدید کرد.

کد N626005