پس از 3 از آغاز بحران سوریه؛

برگزاری مراسم اربعین حسینی در حرم حضرت زینب (س)

سوريه,اربعين حسيني

مراسم اربعین حسینی به شکل باشکوه‌تری نسبت به سه سال گذشته در حرم حضرت زینب (س) در حومه دمشق برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المنار، برگزاری مراسم اربعین حسینی در حرم حضرت زینب(س) در حومه شهر دمشق امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته و با حضور جمع کثیری از عاشقان اهل بیت برگزار شد.

در سایه عملیات اخیر ارتش سوریه و نیروهای حزب‌الله و یگان‌های مردمی در اطراف منطقه سیدی زینب واقع در 30 کیلومتری پایتخت این کشور، هزاران زائر توانستند با پای پیاده خود را از مرکز دمشق به بارگاه حضرت زینب (س) برسانند و مراسم اربعین را برگزار کنند.

امسال زائرانی از کشورهای مختلف از جمله ایران، عربستان، بحرین و کشورهای جنوب آسیا از طریق فرودگاه دمشق وارد سوریه شدند و در مراسم اربعین حسینی در حریم حضرت زینب (س) شرکت کردند.

صبح امروز (شنبه) مراسم احیای اربعین حسینی در نقاط مختلف دمشق نیز برگزار شد که پس از برگزاری مراسم حاضران با پای پیاده مسیر 30 کیلومتری دمشق تا حرم حضرت زینب(س) را طی کردند و مراسم اربعین را بجا آوردند.

در سه سال گذشته و به دلیل حضور تک‌تیراندازهای وابسته به گروه‌های مخالف در محله‌های اطراف حرم حضرت زینب(س)، امکان پیاده‌روی به سوی این مکان مقدس میسر نبود.

حرم حضرت زینب (س) در سالیان گذشته چند بار هدف حملات خمپاره‌ای گروه‌های مخالف سوری و تروریست‌های تکفیری نیز قرار گرفت که در آن چندین تن کشته شدند. با عملیات اخیر ارتش سوریه و نیروهای نزدیک به دولت دمشق در محله‌های اطراف منطقه سیدی زینب، امسال امنیت حرم به طور کامل تامین شد.

انتهای پیام

کد N625970