«لغو اعتبارنامه مطهری غیرممکن است»

علي مطهري

یک عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، در پی برخی اظهارات مبنی بر به چالش کشیدن اعتبارنامه علی مطهری در مجلس، چنین امری را از اساس منتفی و غیرممکن دانست.

به گزارش ایسنا، عوض حیدرپور در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز» در مورد تلاش برخی نمایندگان مجلس برای رد اعتبارنامه علی مطهری تصریح کرد: اعتبارنامه نمایندگان مجلس از زمان تصویب به مدت چهار سال اعتبار دارد و به خاطر همین ساز و کاری که بخواهد در طول این دوره اعتبار نماینده‌ای را دوباره مورد بررسی قرار بدهد وجود ندارد.

وی ادامه داد: گویا تعدادی از نمایندگان مجلس در سخنان و گفت‌وگوهای خود از رد اعتبارنامه علی مطهری سخن به میان آورده‌اند اما تا کنونی هیچ نامه یا نظری در این مورد به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال نشده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: حتی اگر این نمایندگان چه مسئله‌ای را نیز مطرح کنند، باز هم این مسئله منتفی است چون اعتبارنامه نمایندگان بعد از گذشت چهار سال به پایان می‌رسد و از اعتبار ساقط می‌شود.

این نماینده مجلس افزود: برداشت ما از آیین‌نامه این است که زمان اعتبارنامه برای یک دوره چهارساله است و نمی‌شود در میانه راه، اعتبارنامه نماینده‌ای را دوباره مورد بررسی قرار داد، مگر اینکه ساز و کار جدیدی در این مورد تعریف شود و به تصویب مجلس برسد.

انتهای پیام

کد N625862