طالبان یکی از مقام‌های ارشد دادگاه عالی افغانستان را ترور کرد

شبه‌نظامیان طالبان یکی از مقام‌های ارشد دادگاه عالی افغاستان را امروز (شنبه) و در حالی که وی از منزلش خارج می‌شد به ضرب گلوله از پای درآوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، کشته شدن این مقام ارشد دادگاه عالی افغانستان جدیدترین موج از حملات توسط شبه‌نظامیان افراطی در داخل کابل، پایتخت و اطراف آن است.

پس از آنکه شبه‌نظامیان طالبان حملات خود را علیه مهمان‌پذیرها، مقام‌های دولتی و غیرنظامیان همزمان با آمادگی خروج نیروهای خارجی از کشور در پایان سال‌جاری افزایش داده‌اند، کابل در بالاترین سطح هشدار قرار گرفته است.

سخنگوی پلیس کابل گفت: عتیق‌الله رئوفی، یکی از مقام‌های ارشد دادگاه عالی افغانستان توسط مردان مسلح ناشناس در بخش غربی کابل به ضرب گلوله کشته شد.

رئوفی رئیس بخش دبیرخانه دادگاه بود. او در حالی که از منزلش خارج می‌شد به ضرب گلوله مردان مسلح ناشناس از پای درآمد.

طالبان مسوولیت این قتل را بر عهده گرفته اما اعلام نکرده که چرا این مرد را کشته است.

این تیراندازی دو روز پس از انفجار در محل سالن تئاتر تحت نظر فرانسه رخ داد که در آن یک عامل انتحاری نوجوان مرتبط با طالبان خود را در میان حضار منفجر کرده و باعث کشته شدن یک تبعه آلمانی و زخمی شدن 16 تن دیگر شد.

همچنین روز جمعه نیز انفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر کاروان سربازان خارجی در بگرام صورت گرفت که تلفاتی در پی نداشت. طالبان مسوولیت این حمله را هم بر عهده گرفت.

انتهای پیام

کد N625744