از تهران تا ری؛ همزمان با اجتماع بی‌نظیر عزاداران در کربلا

برگزاری اجتماع بزرگ عزاداران اربعین حسین(ع) در حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

امام حسين ع ,حضرت عبدالعظيم حسني,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

مراسم عزاداری اربعین حسینی(ع) همزمان با اجتماع بی‌نظیر عزاداران در کربلا، در اقصی نقاط کشورمان با حضور عزاداران در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و امام‌زادگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در تهران نیز از ابتدای صبح مراسم عزاداری چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان با مراسم عزاداری هیات‌های دانشجویانی که از مقابل دانشگاه تهران تا بیت رهبر انقلاب اسلامی را پیاده طی کردند تا با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) و با حضور مقام معظم رهبری به عزاداری بپردازند، آغاز شد.

کاروان‌ها و دسته‌های عزاداری مردمی نیز از همان ساعات اولیه صبح پیاده‌روی خود تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را از مسیرهای تعیین شده آغاز کردند.

این جمع همان‌هایی هستند که امسال از حرم یار جامانده‌اند. آرزوی‌شان بود با آنان که کاروان عشق شدند و به سوی کربلای حسین (ع) روانه گشتند هم قدم و همسفر می‌شدند، اما بی‌نصیب از دیار عشق، دل به درک زیارت حرم فرزند زهرای اطهر سلام‌الله علیها بستند.

آری زیباست فراز «یا من بزیارته‌ی ثواب زیاره سیدالشهدا (ع)» که شنیدنش بغض دل می‌ترکاند و اشک چشم‌های جا مانده از دیدار حرم ثارالله(ع) را بر گونه‌ها جاری می‌سازد.

اینجا هم می‌توان عطر خوش کربلا و بین‌الحرمین را احساس کرد.

جا ماندگان از استشمام عطر خوش کرب و بلاء وضوی عشق گرفتند و با هم همراه شدند و یک صدا فریادزنان، شعار «لبیک یا حسین» سر دادند و دل به قافله پابرهنگان حسینی در کرب و بلا سپردند.

حضور همه اقشار در این اجتماع بزرگ دیدنی بوده است؛ پیر و جوان، مرد و زن، کوچک و بزرگ که در این پیاده‌روی عاشقانه، قدم‌های‌شان را در مسیر تقرب به خاندان اهل بیت(ع) خالصانه برداشتند.

انتهای پیام

کد N625630