/اربعین 93؛ اوج اقتدار شیعیان در جهان/

موسوی لارگانی: راهپیمایی اربعین عامل زنده نگاه داشتن مفاهیم اسلام است

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر اینکه اسلام با وجود حرکت‌ها، راهپیمایی‌ها و عزاداری های دسته جمعی عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) زنده است، گفت: بیش از هزار و 300 سال است که مردم در مراسم های تاسوعا و عاشورا، عزاداری ها را زنده نگه داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی با اشاره به فرمایش حضرت امام راحل(ره) که فرمودند اسلام به واسطه محرم و صفر احیا شده و زنده مانده است، گفت: چند سالی است که در ایام اربعین حسینی(ع) کار ارزشمندی در کشور عراق انجام می شود که البته نه فقط شیعیان خود عراق و مسلمانان عراق بلکه شیعیان دیگر از اقصی نقاط دنیا به ویژه کشور اسلامی ایران را راهی کربلا می کند.

وی افزود: طی این راهپیمایی باشکوه بعضی زائران از نجف، بعضی از بصره و بعضی از شهرهای دیگر راهپیمایی خود را از چند روز قبل از اربعین به سوی حرم مطهر امام حسین(ع) شروع می کنند.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است در پایان خاطرنشان کرد: برای اینکه اثر عاشورا و قیام امام حسین(ع)، عزاداری ها و همچنین مرام امام حسین(ع) و اهداف ایشان تا ابد زنده بماند هر سال بر شکوه عزاداری ایشان می افزاییم.

انتهای پیام

کد N625592