/اربعین 93؛ اوج اقتدار شیعیان در جهان/

ناصری: راهپیمایی اربعین در سراسر دنیا بی سابقه است

پياده‌روي اربعين

یک عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه در خصوص زیارت اربعین امام حسین(ع) سفارش اکیدی شده است، گفت: یکی از شاخصه های مذهب شیعه، زیارت اربعین است تا بعد از شهادت امام حسین(ع)، آرمان های حضرت فراموش نشده و در بستر تاریخ استمرار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناصری، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیارت اربعین تجدید میثاق با آرمان امام حسین(ع) و فرهنگ باعزت عاشوراست، یادآور شد: چند سال است سنت پسندیده ای میان شیعیان کشورهای منطقه و خود عراق به وجود آمده که به صورت پیاده به کربلا مشرف می شوند.

وی تصریح کرد: اصل این پیاده روی به زمان امام حسن مجتبی(ع) باز می گردد که ایشان با وجود داشتن مرکب، حدود 25 بار از مدینه به مکه با پای پیاده سفر کردند.

ناصری در ادامه با بیان اینکه پیاده روی اثرات نافذ خاصی دارد، گفت: بزرگترین همایش جهانی، تاریخی، دینی و عشق، شور و ایثار را در ایام اربعین می توانیم مشاهده کنیم که قریب 20 میلیون نفر در آن حضور دارند.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است، در پایان با بی سابقه خواندن این حرکت دینی و سیاسی خاطرنشان کرد: در هیچ جای دنیا همچین تجمعی برای ابراز عشق با این همه سوز، ادب، عرفان و اخلاق و تنها برای ابراز وفاداری به فداکارانی که از همه وجود خود برای عزت و سرافرازی جامعه بشریت مایه گذاشتند، سابقه نداشته است.

انتهای پیام

کد N625563