لبخند اوباما در برابر اظهارات جنگ‌افروزانه یک نماینده جمهوری‌خواه

سیاسی

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در برابر اظهارات جنگ‌افروزانه و ضدایرانی یک نماینده کنگره مبنی بر حمله هرچه سریع‌تر به ایران تنها به لبخندی اکتفا کرد.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در برابر اظهارات جنگ‌افروزانه و ضدایرانی یک نماینده کنگره مبنی بر حمله هرچه سریع‌تر به ایران تنها به لبخندی اکتفا کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبر پرس تی‌وی میشل بچمن از نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا که پایان امسال از حضور در کنگره بازنشسته می‌شود در جشن کریسمس کاخ سفید از اوباما خواست که به ایران حمله کند.

وی در گفت‌وگو با روزنامه آنلاین واشنگتن فری بیکن روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در جشن کریسمس در کاخ سفید به رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است که باید تأسیسات هسته‌ای ایران را بزند. اگر این کار را نکند ایران در برابر چشمان وی به سلاح هسته‌ای دست می‌یابد و تاریخ جهان تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: اوباما در برابر این اظهارات من لبخندی زد و خندید و گفت که میشل این کار چندان آسان نیست و من در جوابش گفتم که اگر این کار را نکنید این اتفاق در برابر چشمان شما می‌افتد و شما به جهان پاسخگو خواهید بود.

به نوشته واشنگتن فری بیکن این نماینده جمهوری‌خواه به خوبی می‌داند که جشن کریسمس کاخ سفید احتمالاً آخرین فرصت برای اعضای کنگره است که بتوانند برای تشویق اوباما به حمله به ایران لابی کنند و آنها نمی‌خواهند این فرصت را از دست دهند.

بچمن در ادامه رئیس جمهور اوباما را اولین رئیس جمهور ضداسرائیل در تاریخ آمریکا نامید.

به گزارش ایسنا، این اظهارات در حالی بیان می‌شود که ایران و گروه 1+5 قرار است 26 آذرماه پیش از پایان سال برای دستیابی به توافق هسته‌ای با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند.

اظهارات ضدایرانی این نماینده کنگره آمریکا در حالی مطرح می‌شود که مقامات رسمی کشورمان از جمله وزیر امورخارجه بارها تأکید کرده‌اند که سلاح هسته‌ای را بزرگ‌ترین تهدید علیه بشریت می‌دانند و خاطرنشان کرده‌اند که کشورهای دارنده سلاح هسته‌ای بالاترین مسئولیت را در این زمینه برعهده دارند.

انتهای پیام

کد N625554