/اربعین 93؛ اوج اقتدار شیعیان در جهان/

رئیس شاخه جوانان حزب اسلامی کار: ایران ضامن امنیت پایدار منطقه است

اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

رئیس شاخه جوانان حزب اسلامی کار گفت: با توجه به شرایط ناامن منطقه و اقدامات اخیر ایران برای اعزام زائرین به عراق کاملا مشخص است که ایران حامی همسایگان، جهان اسلام و ضامن امنیت پایدار منطقه است.

پیام مجرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اربعین امسال با توجه به شرایط فعلی منطقه بیش از گذشته دارای اهمیت است؛ چراکه خاورمیانه به علت افراطی گری‌های تندروها به منطقه ناامن تبدیل شده است. به همین دلیل اشاعه ناامنی برگزاری مراسم اربعین بسیار مهم است .

وی ادامه داد: با توجه به حضور گروه تروریستی داعش در عراق شیعیان مسلمان این کشور را امسال به عنوان کشور زیارتی انتخاب نکرده اند، اما ایران با اعزام میلیونی زائران نشان داد که داعش بازدارنده قدرت ایران در منطقه نیست و ارتباط کشورمان با کشورهای عربی همسایه متزلزل نشده است.

این فعال سیاسی با تاکید بر ضرورت وجود اتحاد میان جهان اسلام تصریح کرد: با توجه به حجم میلیونی ایرانیان زائر و اتفاقاتی که درعراق افتاده است به خوبی شاهد اتحاد ملت ایران با جهان هستیم.

همه دنیا متوجه شدند که ایران با قدرت کنار همسایگان در منطقه و امت اسلام ایستاده است و هر جا که به کمک آن‌ها احتیاج داشته باشد به آن‌ها کمک می‌کند.

مجرد همچنین یادآور شد:‌ بارزترین پیام اعزام چند میلیونی زائران به عراق این است که ایران فهم درستی از منطقه دارد و می‌داند چگونه زمانی که پای امنیت منطقه وسط است اوضاع را کنترل کند. زمانی که ایران مرز را برای عبور زائرانش باز می گذارد، نشان می‌دهد که به خوبی امنیت عراق را به صورت پایدار ایجاد کرده است ، ایران نشان داده است که حامی جهان اسلام است.

انتهای پیام

کد N625535