در واکنش به شهادت وزیر فلسطینی؛

تشکیلات خودگردان همکاری امنیتی با اسرائیل را متوقف می‌کند

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین بر تصمیم فلسطین برای توقف هماهنگی امنیتی با اسرائیل، پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی و یکپارچه‌سازی فوری کرانه باختری و نوار غزه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی‌ معا، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین در مذاکرات صلح با اسرائیل در سخنانی تصریح کرد: فلسطین تصمیم خود را در خصوص روابط با اسرائیل گرفته است و تصمیم دارد هماهنگی امنیتی را با دولت اسرائیل متوقف کند و این دولت را مسوول تمامی رخدادها و تنش‌ها در فلسطین می‌داند.

وی افزود: از بین تصمیماتی که ما گرفته‌ایم ارائه پیش‌نویس طرحی به شورای امنیت برای تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس و تعیین جدول زمانی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطین است. تصمیم دیگر ما امضا کردن توافقنامه پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی و دعوت از تمامی طرف‌های امضاکننده معاهده‌های ژنو برای اجرایی کردن معاهده چهارم ژنو است.

وی گفت: تصمیم دیگر ما دعوت از بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل برای ایجاد ساختار ویژه‌ای جهت حمایت بین‌المللی از مردم فلسطین است و محمود عباس در این باره نامه‌ای را به بان کی‌مون ارسال کرده است. تصمیم دیگر ما در خصوص تحقق آشتی ملی در سریع‌ترین زمان ممکن است چراکه یکپارچه‌سازی کرانه باختری، نوار غزه و قدس مساله مهمی برای مقابله با اسرائیل است.

وی اسرائیل را مسوول کشته شدن زیاد ابوعین، رییس هیات مقاومت و پایداری در برابر شهرک‌سازی دانست. در همین راستا تشکیلات خودگردان فلسطین که قرار بود امروز (جمعه) نشستی را درخصوص به شهادت رسیدن ابوعین به دست نیروهای رژیم صهیونیستی برگزار کند، نشست خود را به روز یکشنبه موکول کرد.

انتهای پیام

کد N625258