نماینده آیت‌الله سیستانی: نیروهای عراقی نباید از حملات داعش علیه زائران غافل شوند

عراق,داعش,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

نماینده مرجعیت دینی عراق با درخواست از نیروهای امنیتی برای حمایت از اماکن مقدس از جمله سامرا و حفظ جان زائران حسینی تاکید کرد که همگان باید از زیارت اربعین حسینی برای تحقق هدف امام حسین (ع) استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، عبدالمهدی الکربلایی، نماینده آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالی‌قدرشیعیان در خطبه نماز جمعه این هفته در کربلا خواهان تکیه بر معیارهای علمی در برخورد با افزایش زائران حسینی شد و تاکید کرد که در این باره باید از ایجاد تنش خودداری کرد.

الکربلایی همچنین خواهان استفاده از واقعه زیارت اربعین برای تحقق هدف امام حسین (ع) شد و گفت: نیروهای امنیتی باید طرح‌های ویژه‌ای را برای آزادسازی مناطق از دست اعضای داعش در پیش بگیرند و به پیروزی‌های خود مغرور نشوند. نیروهای امنیتی نباید از حملات داعش علیه زائران غافل شوند.

وی با بیان اینکه داعش همچنان مرقدها و حرمین در سامرا را تهدید می‌کند، از نیروهای امنیتی خواست تا همچنان احتیاط و هوشیاری به خرج داده و از مقابله با تروریست‌ها غافل نشوند.

نماینده آیت‌الله سیستانی تصریح کرد: مناطقی در عراق هستند که همچنان در معرض خطر هستند از جمله اماکن مقدس همچون سامرا که لازم است دولت و همگان برای حمایت از آن با هم متحد باشند.

وی همچنین خواهان شناسایی عاملان فساد در دستگاه‌های دولت و شناسایی "نظامیان فضایی" شد و گفت: پدیده نظامیان فضایی، پدیده‌ای است که کشور را تهدید می‌کند و اهانتی به ارتش قهرمان عراق است. برای همین باید اقدامات لازم برای ریشه‌کن کردن آن صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N625167