درگیری‌های شدید در بنغازی و پیشروی ارتش در غرب لیبی

ارتش لیبی در درگیری با تکفیری‌ها در شمال غربی این کشور توانست از پیشروی آن‌ها به سمت پایتخت ممانعت کند. هم‌اکنون شهر غریان واقع در غرب طرابلس از سه محور در محاصره ارتش لیبی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه اسکای‌ نیوز عربی، پس از موفقیت ارتش در آزادی منطقه «بلعون» و همزمان با درگیری‌های ارتش و تکفیری های داعش در شمال غرب کشور (غریان)، درگیری‌ها در منطقه «الصابری» شهر بنغازی واقع در شرق این کشور ادامه دارد. همچنین درگیری‌های شدیدی میان ارتش لیبی و شبه‌نظامیان در منطقه «اللیثی» شکل گرفته است.

محور «الصابری» شاهد درگیری‌هایی میان ارتش و شبه‌نظامیانی است که در محور غربی شهر بنغازی تحت محاصره ارتش هستند.

پس ازآغاز درگیری‌های شدید میان ارتش و گروه‌های مسلح وابسته به یک گروه افراطی که از سوی پارلمان لیبی گروه‌های تروریستی خوانده می‌شوند، شبه‌نظامیان به محاصره ارتش درآمدند.

به دنبال درگیری‌های 10 روز گذشته نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان در مناطق مختلف بنغازی 500 تن کشته شدند، این در حالی است که اکنون در بیشتر نقاط شهر زندگی به روال عادی خود بازگشته است.

جنگنده‌های ارتش لیبی روز پنج‌شنبه حملات هوایی را به یک پایگاه وابسته به داعش در شهر «درنه» واقع در شرق لیبی آغاز کردند. شهر درنه یکی از شهرهایی است که شبه‌نظامیان افراطی شامل برخی از عناصر وابسته به داعش در آن پراکنده‌اند.

انتهای پیام

کد N625118