سعیدی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه :

خواص عصر ما اشتباهات خواص زمان پیامبر (ص) را تکرار نکنند

سیاسی

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نباید خواص عصر ما اشتباهات خواص زمان پیامبر (ص) را تکرار کنند، خواص ما نباید اشتباهات بنی‌اسرائیل را تکرار کنند،.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام  علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت:‌ اگر سکوت امیرالمومنین (ع) در دوره ربع قرن را جام زهر تلقی کنیم، جام زهری را که امام حسین (ع) توسط امت پیامبر (ص) نوشید، به مراتب سخت‌تر از دوران امیرالمومنین(ع) و امام حسن مجتبی(ع) بود چون جامعه به سمتی رفته بود که راهی جز یک انقلاب خونین و شهادت حسین و یارانش نمی‌توانست آن را از خواب غفلت بیدار کند.

وی با اشاره به اینکه  اگر امروز قله‌های بلندی را فتح کردیم و عمق استراتژیک‌مان را تا ساحل مدیترانه و بندر عقبه پیش بردیم به خاطر پیروی مردم از مقام معظم رهبری بعد از رحلت امام خمینی (ره) است، بیان کرد:  اصل در پایداری یک امت در عرصه دین و قدرت، تداوم استمرار ولایت‌مداری است.

سعیدی اظهار داشت: اگر مردم ولایت پیامبر را پذیرفتند،‌اگر عده‌ای جمع شدند و توطئه کردند و خط نبوت را جابجا کردند، مردم نباید ساکت بنشینند. باید مسیرشان را از خواص منحرف جدا کنند.

وی افزود: اصل بعدی برای پایداری یک امت در عرصه دین و قدرت را تبری و تولی است و اگر کسی ولایت رسول‌الله(ص) را پذیرفت باید ولایت ائمه را هم بپذیرد.

سعیدی تأکید کرد:  اگر کسی ولایت روح‌الله را پذیرفت، باید ولایت مقام معظم رهبری بعد از امام خمینی (ره) یعنی ولایت حضرت امام خامنه‌ای را هم بپذیرد،‌ اگر بعضی خواص دچار کج‌فهمی شدند، اگر برخی خواص بین امام و رهبری بعد از رحلت ایشان مرزبندی کردند،‌ مردم باید از آن خواص فاصله بگیرند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه پیوستگی با شجره امامت و گسستن از جریان‌های مقابل را از دیگر اصول پایداری یک امت در عرصه دین و قدرت است ، تصریح کرد:  خداوند در درون یک انسان دو قلب قرار نداده، یا جای خداست یا جای غیرخدا، یا جای ولایت‌ الله است یا جای شیطان است.

وی گفت: مقام معظم رهبری با صراحت در جریان فتنه 88 موضع‌گیری کردند و گرچه منبع و ریشه فتنه را انگلیس و آمریکا اعلام کردند اما عوامل روی صحنه فتنه را به کرات معرفی فرمودند.

سعیدی افزود: تعجب می‌کنم چرا برخی نمی‌فهمند، همه مردم اعلام موضع کردند. در 9 دی سال 88 مردم با حضور در صحنه، موضع‌شان را در مقابل فتنه اعلام کردند اما عده‌ای از خواص سکوت کردند که همچنان ساکتند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نباید خواص عصر ما اشتباهات خواص زمان پیامبر (ص) را تکرار کنند، خواص ما نباید اشتباهات بنی‌اسرائیل را تکرار کنند، مبادا در زمان ما برخی از عمامه‌ به سرها و برخی سیاسیون هم با این طرف ارتباط داشته باشند و هم فتنه‌‌گران را نوازش کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه اگر کسانی مواضع‌شان تغییر کرده یا افرادی حرف‌های دیگری می‌زنند، در این جا باید مرزبندی شود، گفت: آیا مردم می‌توانند حلال خدا را حرام و حرام خدا را حلال کنند؟ اگر صد میلیون نفر رأی دهند که شراب حلال است، حکم الهی تغییر نمی‌کند.

وی تأکید کرد: رأی دادن به افراد برای عضویت در شورای شهر یا به عنوان نماینده مجلس یا رئیس جمهور یا عضو مجلس خبرگان رهبری، یک امانت الهی دست مردم است. لذا مردم باید در این زمینه دقت نظر داشته باشند.