نجفی:

آژانس بی‌طرفانه اعلام کند اطلاعات مطرح شده درباره "مریوان" غلط بوده است

سیاست خارجی

آژانس نمی تواند فقط با ارسال یک ایمیل برای یک خبرگزاری از مسئولیت خود شانه خالی کند. هم چنین آژانس در گزارش نوامبر 2011 خود ادعایی را مطرح کرده که از دید ایران مثل سایر ادعاهایش در یک ردیف قرار دارند.

نماینده دائم ایران در آژانس گفت: ظاهرا آژانس با ارسال ایمیلی به خبرگزاری رویترز پیشنهاد بازدید از سایت ادعایی در مریوان را رد کرده است.

به گزارش ایلنا، رضا نجفی با اشاره به خبر خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه آژانس پیشنهاد بازدیدش از سایت ادعایی در مریوان را رد کرده است گفت: آژانس نمی تواند فقط با ارسال یک ایمیل برای یک خبرگزاری از مسئولیت خود شانه خالی کند. هم چنین آژانس در گزارش نوامبر 2011 خود ادعایی را مطرح کرده که از دید ایران مثل سایر ادعاهایش در یک ردیف قرار دارند.

نماینده دائم ایران در آژانس افزود: چنین عملکردی از سوی آژانس اتفاقا تایید نظر ایران است که ادعای مطرح شده در گزارش نوامبر 2011 پایه و اساسی ندارد در غیر این صورت آژانس باید پس از پیشنهاد ایران خیلی سریع تیم خود را اعزام می کرد، نه اینکه پیشنهاد ایران را رد کند آن هم به شکلی غیر رسمی.

نجفی تاکید کرد که اکنون تنها راه این است که آژانس به طور کاملا بی طرفانه و به صورت حرفه ای اعلام کند که اطلاعات داده شده توسط یک کشور یا کشورهای عضو در خصوص آزمایشات انفجاری در سطوح بالا در منطقه مریوان غلط بوده است و نمی تواند برای راستی آزمایی ادعایش در خصوص یک سایت ادعایی در منطقه مریوان اقدام کند. اعلام اینکه ادعاهای مطرح شده درباره سایت مریوان دقیق و درست نبوده است نشان دهنده بی طرفی آژانس خواهد بود.

کد N624883