حجت الاسلام انصاری:

مهار تورم ۴۴ درصدی معجزه بود/اجازه ندهیم افراط گران مسیر را مخدوش کنند

سیاسی

رفسنجان - معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه اگر چه در حوزه اقتصاد، کشور با مشکلاتی مواجه است گفت: در این زمینه مهار تورم از ۴۴ درصد به ۱۷ درصد در حد معجزه بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجید انصاری پنجشنبه شب در جمع دانشجویان، اصناف، روحانیون و مسئولان شهرستان رفسنجان در منزل امام جمعه فقید رفسنجان اظهار داشت: امروز چهره ایران، انقلاب و ملت ایران در عرصه جهانی بازسازی شده و حقانیت تیم هسته ای ایران استوار بوده و برای توجیه انرژی هسته ای ایران، تمامی دنیا و اعضای گروه ۱+۵ تلاش می کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: در دولت جدید دستاوردهای مهمی داشتیم که از مهمترین آنها، تحول در روند تخریب کننده همه منافع ملی از رهگذر ایران، هراسی بود که دشمنان به آن دامن می زدند و این روند خطرناک متوقف شد.

۱۱ هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه شده است

وی با اشاره به دستاورد دیگر دولت جدید، افزود: در سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه شده که آثارش در کشور مشهود است و مردم این را به واقع احساس می کنند.

این مسئول گفتمان های مسئولین با مردم را دستاوردی اجتماعی دانست و گفت: در این زمینه بسیاری از مشکلات مردم رفع می شود.

وی با اذعان به این نکته که اگر چه در حوزه اقتصاد، کشور با مشکلاتی مواجه است، افزود: در این زمینه مهار تورم از ۴۴ درصد به ۱۷ درصد در حد معجزه بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: ۱۶ آذرماه امسال همه دانشجویان از نشاط بسیار خوبی برخوردار بودند و نباید بگذاریم که در درون ما افراط گران با نفوذ خود مسیر را در پیش بگیرند و آن را مخدوش کنند.

انصاری عنوان کرد: به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی، این انقلاب در دنیا بی نظیر است و امروز در مهلکه جهالت و نیرنگ قرار داریم و دشمنان دست به دست هم دادند تا چهره دین مبین اسلام را خراب کنند.

فعالان سیاسی استان کرمان همواره پیرو خط امام هستند

معاون پارلمانی رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در طول بیش از ۳۰ سال، فعالان سیاسی استان کرمان همراه خط امام راحل (ره) بودند و و خواهند بود، اظهار داشت: استاندار کرمان از نیروهای قدیمی است که یار و یاور نظام و رهبر بوده اند و امروز نیز دست از تلاش برنداشته و مسئولیت مدیریت استانداری را بر عهده دارند که این گونه افراد در دوران قبل و بعد از انقلاب و دوران دفاع مقدس، دوران جهاد سازندگی و سایر عرصه ها فعالیت سیاسی داشتند.

وی بیان داشت: این افراد مکتب سیاسی رهبر کبیر انقلاب (ره) را به عنوان مکتب نجات بخش انتخاب کردند و به خوبی به خطراتی که می تواند آسیب پذیر باشد آگاهی دارند که جا دارد همه مردم و مسئولین کمک فکری به این گونه افراد داشته باشند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: مردم در سال ۹۲ حماسه ای جاویدان آفریدند و نگاهی بازگشت آمیز به گفتمان امام راحل (ره) که گفتمان هدف، تدبیر و درک موقعیت زمان است داشتند.

حجت الاسلام انصاری، رئیس جمهور را از فرزندان مکتب سیاسی امام خمینی (ره) دانست و گفت: وی اکنون نیز برای غبارزدایی از چهره ایران و انقلاب با پیمانی که با مردم بسته با تمام دشواری‌ها به همراه دیگر قوا در سایه راهنمایی‌های رهبری مشغول خدمت و برنامه‌ریزی برای توسعه و پیشرفت کشور است.

آواربرداری از مشکلات گذشته

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: رئیس جمهور در این چند ماه به آواربرداری از مشکلات گذشته پرداخته است و در عرصه مدیریت اقتصادی، سیاسی، اجرایی، بین‌المللی و جهانی گام‌های بلندی را برداشته است.

وی در پایان گفت: باید همزیستی مسالمت‌آمیز و برادرانه را زیرخیمه انقلاب تمرین کنیم و نگذاریم افراط گران از هر گروهی که باشند مسیر را مخدوش کنند.