حياتي:

صدور گذرنامه موقت در خرمشهر متوقف شد

سیاسی

اهواز - فرماندار خرمشهر از توقف صدور گذرنامه موقت در خرمشهر به منظور عبور زائران از مرز شلمچه به خاك كشور عراق خبر داد.

ولي الله حياتي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار كرد: هيچ زائري بدون گذرنامه امكان عبور از مرز شلمچه و ورود به عراق را ندارد و افراد تنها از طريق مراكز پليس+ 10 قادر به دريافت گذرنامه هستند.

وي افزود: صدور گذرنامه موقت كه چند روزي در خرمشهر انجام مي شد نيز متوقف شده و زائران به اميد اين كار به خرمشهر مسافرت نكنند زير طبق قوانين بين المللي، ورود به خاك كشوري ديگر تنها با كارت ملي يا شناسنامه امكانذير نيست. ضمن اينكه كشور عراقي براي افرادي كه بدون گذرنامه وارد خاك آن كشور مي شود نيز مجازات سختي درنظر گرفته است.

حياتي تاكيد كرد: از همه هموطنان تقاضا مي كنيم كه براي جلوگيري از به هم خوردن نظم در مرز شلمچه از حضور بدون گذرنامه در مرز خودداري كنند تا افرادي كه با انجام مراحل قانوني و دريافت گذرنامه قصد حضور در كشور عراق را دارند، بدون مشكل از كشور خارج شوند.

فرماندار خرمشهر در خصوص پيش بيني ها براي بازگشت زائران از كشور عراق نيز گفت: براي اين كار 50 دستگاه اتوبوس، مردم را از ورودي و نقطه صفر مرزي شلمچه تا شهرهاي آبادان و خرمشهر منتقل مي كنند تا آنها بدون مشكل به شهرهاي خود مراجعه كنند. همچنين طبق پيش بيني هاي صورت گرفته نيز 350 دستگاه اتوبوس مردم را به برخي شهرهاي كشور منتقل مي كنند.

حياتي عنوان كرد: افرادي كه داراي گذرنامه قانوني هستند بدون مشكل مي توانند از طريق مرز شلمچه به عراق سفر كنند.