سردار ابوحمزه خبر داد:

اعزم ۱۲۰ تيم پزشكی به روستاهای محروم همدان در سال جاری

سیاسی

همدان: فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان از اعزم ۱۲۰ تيم پزشكی به روستاهای محروم استان همدان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای اداری استان همدان با حضور مسئولان ارشد حوزه بسيج سازندگي و با محوريت تببين اقتصاد مقاومتي ظهر پنجشنبه در سپاه انصار الحسين (ع) استان همدان برگزار شد.

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان در این مراسم با اشاره به اینکه سه هزار ۱۰۰ دانشجو در قالب ۷۰ گروه در سال جاری به اردوهای جهادی اعزام شدند، بیان داشت: ۱۲۰ تیم بهداشتی درمانی به روستاهای محرم استان در سالجاری اعزام شده اند و  در شش ماه نخست امسال ۲۰۰ نفر از مهندسین بسیجی در قالب اردوهای سه روزه خدمات رسانی داشته اند، همچنين ۶۲ شبکه بسیج و کشاورز نيز در استان ايجاد شده است.

سردار غلامعلي ابوحمزه ادامه داد: ۶۹ پروژه عمرانی در استان از سوی بسيج ساخته شده و ۳۰ هزار نفر در شش ماه اول، در فعالیت های سازندگی و خدمات رسانی حضور داشتند.

وی  اذعان داشت: اقدام به ارائه مشاوره و راهنمایی به واحدهای تولیدی را داشته ایم.

سردار ابوحمزه با اشاره به راه اندازی ۱۰۰ واحد تولیدی از سوی بسيج در سال جاری، افزود: حمایت از مبتکرین بسیجی در دستور كار اين نهاد قرار دارد.

برای رسیدن به استقلال باید به استقلال اقتصادی برسیم

فرماندار شهرستان ملایر نيز در این مراسم با اشاره به اینکه دو همایش بزرگ درماه جاري در حوزه اقتصادی در استان برگزار شده است، اذعان داشت: برای رسیدن به استقلال باید به استقلال اقتصادی برسیم و در این راستا راهی نداریم جز این که بر رو نیروهای انسانی خود حساب باز کنیم.

مصطفي آزاد بخت ادامه داد: دنیای مرتجع امروز اجازه رشد نمی دهند مگر ناچار باشد آن را قبول كند، در استان همدان با وحدت، فعالیت های اقتصادی را با الگوگیری از فرامین رهبری ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: در بخش مدیریت اقتصادی بايد به دنبال وارد کردن  عقیده و مرام بسیجی در سازندگی بود و هزینه اجرای پروژه های اجرایی از سوی بسیج سازندگی کمتر از نصف آن در حالت  عادی بوده است.

آزاد بخت با اشاره به اینکه  تفکر بسیجی با ایثار و گذشت به دنبال انجام امور است، اذعان داشت: در برخي پروژ های اجرايی به علت کمبود بودجه برخی نيازهای جانبی چون رختكن و سرويس بهداشتی در ساخت سالن هاي صالحين حذف شده است.