علاوی: حملات ائتلاف ضد داعش به تنهایی کافی نیست

عراق

معاون رئیس جمهوری عراق با بیان اینکه منافع ملی در گرو صدور تصمیمات و قوانین واضح و آشکار است، اعلام کرد که باید بار دیگر اعتماد میان شهروندان بازگردد چرا که حملات ائتلاف به تنهایی علیه داعش کافی نیست و باید هرچه سریعتر نیروهای عراق به سلاح مجهز شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت اینترنتی المسله، دفتر ایاد علاوی معاون رئیس جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که علاوی با شیخ‌های عشایر جنوب بغداد، هیاتی از کمیته امنیتی و دفاع مجلس عوام انگلیس و تعدادی از اعضای پارلمان عراق دیدار کرد.

در این بیانیه آمده است که ایاد علاوی با این گروه در خصوص تحولات اخیر عراق و راه‌های همکاری مشترک میان عراق، انگلیس و همکاری با عشایری که در حال جنگیدن با داعش هستند بحث و گفتگو کرد.

علاوی در دیدار خود اعلام کرد که منافع ملی در گروه اتخاد تصمیمات دقیق و اجرای قوانین آشکار است و باید بار دیگر بذر اعتماد، آن هم بدون گرایش‌های طائفه‌ای در دل شهروندان کاشته شود.

وی تاکید کرد: دولت عراق باید از نیروهای مردمی و عشایر حمایت کند و برای مقابله با خطر گروه تروریستی داعش به طور صحیح و سازمان یافته شده آن‌ها را به سلاح مجهز کند. چرا که عشایر جنوب بغداد آماده همکاری با دولت کنونی هستند و دولت باید به منظور دستیابی به راه حلی مشترک به درخواست‌های آنان توجه کند.

وی ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی مشترک میان ارتش و افراد قبایل اعلام کرد که حملات نظامی ائتلاف به تنهایی کافی نیست بلکه ائتلاف باید نیروهای عراق را تحت آموزش نظامی خود قرار داده و آن را به سلاح بیشتری مجهز کند.

انتهای پیام

کد N624260