۱
رییس کمیسیون آموزش‌و تحقیقات مجلس:

دانشگاه‌ها باید پوست‌اندازی جدی کنند

  • ۳بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
كميسيون آموزش و تحقيقات

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید پوست‌اندازی جدی کنند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید از لاک صرفا آموزشی خارج شوند و سمت اقدامات علمی و پژوهشی حرکت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، محمدمهدی زاهدی صبح امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه پیام نور استان کرمان اظهار کرد: باید تا افق 1404 ایران در حوزه علم و فناوری حرف اول را در میان کشورهای منطقه بزند و معتقدیم که ایران باید در حوزه اقتصاد نیز همانند علم وفناوری در منطقه حرف اول را بزند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان بیان اینکه در حوزه امنیت نیز، علم و فناوری می تواند حرف اول را بزند، تصریح کرد: بدون شک اقتدار امنیتی هر کشور به میزان دستیابی آن کشور به علم و فناوری بستگی دارد و هر چقدر بتوانیم به روزتر باشیم چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه امنیت و حتی در تمام حوزه ها، می توانیم پیشرفت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید پوست‌اندازی جدی کنند، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید از لاک صرفا آموزشی خارج شده و سمت اقدامات علمی و پژوهشی حرکت کنند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید هفته پژوهش از تقویم خارج شود، اظهار کرد: نباید فقط در هفته پژوهش به دستاوردهای پژوهشگران، نخبگان و دانشجویان نگاه ویژه کنیم، بلکه معتقدم در تمام ایام سال پژوهش باید در دستور کار دانشگاه‌ها و تمام نهادهای دولتی و غیر دولتی قرار بگیرد.

زاهدی با اشاره به پایین بودن سرانه دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: در حال حاضر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که در راستای افزایش این سرانه همکاری های لازم را به‌عمل آورد و به طور جد نیز در کمیسیون تلفیق از این موضوع دفاع خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشلات دانشگاه‌ها و سرانه ها موضوعی نیست که حل و فصل شود، اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید از محل فروش علم درآمدزایی کنند و نباید مسئله درآمدزایی را تنها به شهریه دانشجو ختم کنند و برای اینکه دانشگاه بخواهد درآمدزا باشد به سمت افزایش شهریه دانشجویان بروند.

وی درباره تاسیس شرکت‌های دانش بنیان نیز گفت: در حال حاضر باید شرکت های دانش بنیان تقویت شوند و در این راستا اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها نیز می توانند عضو این شرکت ها شوند و به لحاظ قانونی منعی برای آنها وجود ندارد.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان باید اساس کار همه امور باشد، خاطرنشان کرد: از مراکز علمی، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاهها درخواست می شود نسبت به تاسیس شرکت های دانش بنیان اقدام کنند که در این راستا دولت و مجلس نیز به طور جدی از این شرکت ها حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.