600 عضو گروهک منافقین به آلبانی پناه بردند

تسنیم نوشت:

دستیار فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مقابله با داعش از انتقال ۶۰۰ عضو گروهک تروریستی منافقین به آلبانی خبر داد.

به نقل از بی‌بی‌سی، برت مک‌گرک دستیار فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف مقابله با داعش روز چهارشنبه در پاسخ به سوال اعضای کنگره آمریکا در مورد وضعیت اردوگاه آزادی گفت که دولت آلبانی بر سر این موضوع با ایالات متحده همکاری کامل داشته است.

مک‌گرک گفت: "جانان واینر، مشاور ارشد من همراه با تیمش و گروهی از کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هم‌اکنون برای نظارت بر انتقال اعضای سازمان مجاهدین در آلبانی به سر می‌برد و من هر روز در این مورد گزارش می‌گیرم."

این مقام آمریکایی گفت که تیم نظارت سازمان ملل متحد آنها از رسیدن کمک های انسان دوستانه به اردوگاه مطمئن می کنند و او گزارش های روزانه ای را هم از ساکنان اردوگاه و هم از مقامات سازمان ملل متحد دریافت می کند.

او گفت: "هدف ما این است که همه ساکنان اردوگاه آزادی در امنیت کامل عراق را ترک کنند."

سازمان ملل در اردیبهشت 92 اولین گروه از اعضای گروهک تروریستی منافقین را از عراق به آلبانی منتقل کرد.

خبر اعطای پناهندگی به گروهی از اعضای گروهک منافقین توسط سالی بریشا، نخست وزیر آلبانی، در اسفند 91 پس از دیدار با باربارا لیف، معاون وزیر خارجه آمریکا اعلام شد.

دولت عراق و گروهک تروریستی منافقین در دسامبر سال 2011 میلادی توافقنامه‌ای امضا کردند که براساس آن، قرار شد اعضای این سازمان به تدریج از اردوگاه اشرف به اردوگاه آزادی منتقل شوند و از آنجا مقدمات انتقال‌شان به دیگر کشورها فراهم شود.

 


17231

 

کد N624159