آماده‌باش ارتش صهیونیستی به خاطر ترس از تبعات و پیامدهای شهادت ابو عین

رژيم صهيونيستي

ارتش صهیونیستی به خاطر ترس از تبعات و پیامدهای ناشی از شهادت زیاد ابو عین عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و وزیر مقابله با احداث دیوار حائل و شهرک سازی های اسرائیل، دستور آماده باش و استقرار گسترده نظامیان در مناطق مختلف کرانه باختری را صادر کرد.

ارتش صهیونیستی به خاطر ترس از تبعات و پیامدهای ناشی از شهادت زیاد ابو عین عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و وزیر مقابله با احداث دیوار حائل و شهرک سازی های اسرائیل، دستور آماده باش و استقرار گسترده نظامیان در مناطق مختلف کرانه باختری را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از منابع قدس اشغالی، یک افسر بلند پایه ارتش صهیونیستی از آماده باش نظامیان این رژیم برای مقابله با موج تظاهرات و اعتراضاتی خبر داد که انتظار می رود در واکنش به شهادت زیاد ابو عین در مناطق مختلف کرانه باختری انجام بگیرد.

وی در تشریح جزئیات حادثه شهادت ابو عین اظهار داشت: ارتش صهیونیستی از دو هفته قبل خود را برای مقابله با تظاهراتی که وزارت مقابله با احداث دیوار حائل و شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در فلسطین ترتیب داده بود، آماده کرده بود. روز حادثه، زیاد ابو عین وزیر مقابله با شهرک سازی 20 دقیقه پس از آغاز تظاهرات به جمع تظاهرکنندگان پیوست و در ادامه درگیری های شدیدی میان فلسطینیان و نظامیان صهیونیستی درگرفت و یکی از افسران صهیونیستی متوجه حضور ابو عین که ما مشخصات و وضعیت وی را به نظامیان ابلاغ کرده بودیم، شده بود.

این افسر صهیونیستی مدعی شده است که هیچ ارتباطی میان شهادت ابو عین و درگیری نظامیان صهیونیستی با تظاهرکنندگان فلسطینی وجود ندارد، اما در عین حال اعلام کرده است که تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد و ما باید تصاویر مربوط به درگیری نظامیان صهیونیستی با فلسطینیان را بازبینی کنیم تا از جزئیات این حادثه اطلاع پیدا کنیم.

در همین راستا، مناطق مختلف شهر رام الله شامگاه روز چهارشنبه صحنه درگیری شدید فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در واکنش به شهادت ابو عین بود.

در درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی جلزون، رئوف حسین صنوبر نوجوان 14 ساله فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست ها از ناحیه جمجمه دچار شکستگی و به شدت زخمی شد. نظامیان صهیونیست این نوجوان فلسطینی را پس از زخمی شدن بازداشت کردند اما جوانان فلسطینی با صهیونیست ها مقابله کرده و صنوبر را از دست آنها آزاد کردند.

در همین راستا، نظامیان رژیم صهیونیستی سه جوان فلسطینی را در ورودی اصلی روستای ترمسعیا در شمال رام الله بازداشت کردند.

گفتنی است که در پی شهادت زیاد ابو عین به دست نظامیان رژیم صهیونیستی در شمال رام الله، احزاب و گروه های فلسطینی و حتی بسیاری از رهبران فتح خواستار توقف فوری همکاری امنیتی و مذاکرات سازش با دشمن صهیونیستی شدند.

از سوی دیگر، همه گروه های فلسطینی و نیز بسیاری از سازمان های منطقه ای و بین المللی مانند اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی، سازمان ملل و اتحادیه اروپا جنایت نظامیان صهیونیستی در به شهادت رساندن وزیر فلسطینی را به شدت محکوم کرده و خواستار تحقیقات فوری برای کشف جزئیات این حادثه شده اند.

انتهای پیام

کد N624098