در دیدار با خانواده شهیدان خالقی‌پور

روحانی: اگر ایثار خانواده شهدا نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد

رييس‌جمهور,حسن روحاني

رییس‌جمهور شامگاه چهارشنبه به طور سرزده در منزل خانواده شهیدان خالقی پور حضور یافت و با پدر، مادر و خانواده این شهیدان والامقام دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنان نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی‌پایان نزد خدای متعال خواهد داشت.

رییس‌جمهور تصریح کرد: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان به‌ویژه خانواده‌هایی که چند شهید تقدیم کرده اند هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.

روحانی افزود: مهم تر از هدیه کردن فرزندان در راه اسلام، روحیه بلند خانواده شهداست که به راه و مسیری که برگزیدند افتخار می کنند و تردیدی در درست بودن اعتقادشان ندارند و امروز هم اگر خطری اسلام و انقلاب را تهدید کند، باز هم فرزندان خود را برای حفاظت از آرمان‌هایشان تقدیم خواهند کرد.

رییس جمهور با بیان اینکه امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم تصریح کرد: خانواده شهدا معلمان ما هستند و برای ما افتخار است که در خدمت خانواده شهدا باشیم.

در این دیدار پدر شهیدان خالقی پور با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و فرزندانش گفت: ما خانواده شهدا پای کار انقلاب هستیم و در راه اسلام و انقلاب هراندازه که لازم باشد جانفشانی خواهیم کرد.

وی با بیان این بیت از فردوسی که «اگر همه سر به سر تن به کشتن دهیم ... از آن به که کشور به دشمن دهیم»، گفت: ما به مسیری که در راه اسلام برگزیدیم و تقدیم فرزندانمان در راه اسلام و انقلاب افتخار می کنیم.

بر اساس این گزارش، اولین شهید این خانواده شهید داود خالقی پور متولد ۱۳۴۴ در سال ۱۳۶۲ طی عملیات خیبر در جزیره مجنون به فیض شهادت رسید. دو شهید دیگر این خانواده رسول و علیرضا متولدین ۱۳۴۶ و ۱۳۵۰ بطور همزمان در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه، عملیات پاسگاه زید در جنوب کشور انجام شد در کنار یکدیگر به فیض شهادت نائل آمدند.

رییس جمهوری در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس‌جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید و حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود به خانواده شهیدان خالقی پور اهدا کرد.

انتهای پیام

کد N623798