دولت کنیا به ادعای الجزیره پاسخ داد/ تکذیب وجود جوخه های مرگ پلیس

سیاسی

دولت کنیا ادعای وجود جوخه های مرگ در بین نیروهای پلیس این کشور که در یک مستند پخش شده از سوی شبکه الجزیره مطرح شد را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، دولت کنیا وجود هر گونه گروه نظامی ویژه با هدف کشتن مخالفان خود را تکذیب کرد. "مونیکا جوما" از وزارت کشور کنیا با اعلام این مطلب از امکان پیگرد قضایی سازندگان فیلم مستندی که در آن ادعاهایی علیه دولت این کشور مطرح شده، خبر داد.

در بیانیه ای که امروز چهارشنبه از سوی وزارت کشور کنیا منتشر شد آمده است: دولت نه جوخه مرگ تشکیل داده و نه از وجود چنین گروه هایی در کشور خبر دارد. بر این اساس دولت کنیا با ارسال یک پیام الکترونیکی به شبکه الجزیره قطر، ادعاهای مطرح شده در فیلم مستند مذکور را به شدت تکذیب کرده است.

روز دوشنبه شبکه الجزیره فیلم مستندی را با عنوان "جوخه های مرگ کنیا" پخش کرد. در این فیلم ادعا شده است گروه های طرفدار غرب با حمایت مالی خود جوخه هایی از نیروهای ویژه پلیس را برای به قتل رساندن عناصر مشکوک به فعالیت تروریستی تشکیل داده اند.

این فیلم همچنین مصاحبه هایی با افرادی را نشان می دهد که مدعی هستند از اعضای جوخه های مرگ پلیس کنیا هستند و ماموریت هایی را برای کشتن مظنونین انجام داده اند.