ازسرگیری کمک‌های برنامه جهانی غذا به آورگان سوری

سوريه,حقوق بشر,سازمان ملل متحد

سازمان برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که کمک‌های غذایی خود به آوارگان سوری در کشورهای همسایه سوریه را که چندی پیش متوقف شده بود، از سر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوایل ماه جاری میلادی کمک‌های غذایی سازمان برنامه جهانی غذا که در قالب کارت‌های الکترونیکی ارائه می‌شد، به دلیل فقدان بودجه لازم متوقف گردید اما با فراخوانی که این سازمان به منظور دریافت کمک‌های مالی داد، توانست مبلغی بیش از 64 میلیون دلار لازم را از این کمک‌ها دریافت کرده و اکنون تصمیم گرفته تا این برنامه را ادامه دهد.

این سازمان در بیانیه‌ای عنوان کرد: از اواسط دسامبر آوارگان سوری در کشورهای لبنان، اردن، ترکیه، عراق و مصر کارت‌های الکترونیک غذایی دریافت خواهند کرد که به طور متوسط در آنها به میزان 30 دلار آمریکا اعتبار به ازای هر عضو خانواده شارژ شده است تا این آورگان بتوانند بلافاصله با استفاده ازاین کارت‌ها از فروشگاه‌های محلی غذا تهیه کنند.

هنگامی که این برنامه در اول دسامبر به حالت تعلیق در آمد، بیش از 1.7 میلیون آواره سوری در کشورهای مصر،‌ عراق، لبنان، اردن و ترکیه از آن استفاده می‌کردند. پس از تعلیق این برنامه، سازمان برنامه جهانی غذا یک کمپین در شبکه‌های اجتماعی به منظور جذب کمک‌های مالی به راه انداخت.

بنا بر اعلام این سازمان بیشترین کمک‌هایی که به این کمپین داده شد از جانب آمریکایی‌ها،‌ کانادایی‌ها و سوری‌ها بوده است.

سازمان برنامه جهانی غذا اعلام کرد که در مجموع با استفاده از این فراخوان 80 میلیون دلار از جمله مبالغی از سوی برخی دولت‌ها دریافت کرده و این میزان بیشتر از مبلغ 64 میلیون دلار در نظر گرفته شده بوده است.

ارتارین کوزین، مدیر اجرایی سازمان برنامه جهانی غذا در بیانیه‌ای گفت: این سیل حمایت‌ها از ما در یک چنین زمان کوتاهی بی‌سابقه است. ما به طور خاص از مردمی که به صورت فردی دست در جیب‌شان کردند تا هر آنچه داشتند برای کمک به آورگان سوری که همه چیزشان را از دست داده‌اند بفرستند، سپاسگزار هستیم. آنها نشان دادند که حتی یک دلار هم می‌تواند تغییر ایجاد کند.

انتهای پیام

کد N623586