کره‌شمالی: شورای امنیت ابزاری برای اجرای برنامه‌های آمریکا می‌شود

آمريكا,کره شمالی

یکی از نمایندگان وزارت امور خارجه کره‌شمالی در بیانیه‌ای که امروز (چهارشنبه) در رسانه‌های محلی منتشر شد، گفت: شورای امنیت سازمان ملل ممکن است به ابزاری برای اجرای برنامه‌های آمریکا تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، این مقام کره شمالی افزود: شورای امنیت سازمان ملل به ابزاری برای اجرای برنامه‌های آمریکا تبدیل خواهد شد که در آن صورت ابتکار عمل واشنگتن و متحدانش را تایید کرده و نشستی را برای مذاکره درباره مساله حقوق بشر در کره‌شمالی برگزار می‌کند.

این دیپلمات ادامه داد: آمریکا با جدیت و علاقه تلاش می‌کند تا این مساله در شورای امنیت بررسی شود نه کمیته حقوق بشر سازمان ملل. تا بدین وسیله بتوانند دلیلی برای مداخله نظامی داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: واشنگتن می‌خواهد از شورای امنیت برای اجرای سیاست‌های خصمانه خود علیه پیونگ یانگ استفاده کند. شورای امنیت به بسیاری از نقض‌های حقوق بشر در آمریکا توجه لازم را ندارد. اگر شورای امنیت تحت فشار واشنگتن و متحدانش بپذیرد تا مساله رسیدگی به مشکل پیونگ یانگ را در برنامه خود قرار دهد، این تصمیم صریحاً نشان‌دهنده سیاست معیار دوگانه خواهد بود.

پیونگ یانگ تاکیدهای ضدتبلیغاتی درباره این سیستم سوسیالیست درخصوص حقوق بشر را همزمان با آن اغاز کرد که کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل 19 نوامبر سال‌جاری میلادی به شورای امنیت پیشنهاد کرد تا مساله نقض حقوق بشر در کره‌شمالی را به دادگاه بین‌المللی کیفری در لاهه ارجاع دهد.

این قطعنامه که توسط اتحادیه اروپا و ژاپن تدوین شده، حمایت 111 عضو سازمان ملل را به دست آورده است. 19 کشوری که با این قطعنامه مخالفت کرده‌اند شامل روسیه، بلاروس، چین، کوبا و سوریه هستند. 55 کشور دیگر نیز درباره این مساله رای ممتنع داده‌اند.

انتهای پیام

کد N623522