پورابراهیمی:

وابستگی به درآمدهای نفتی برای نخستین بار به یک سوم کاهش یافت

سیاسی

نایب رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از دولت برای ارائه به موقع لایحه بودجه سال 94 گفت:خوشبختانه در این بودجه وابستگی به درآمدهای نفتی برای نخستین بار به یک سوم کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، "محمدرضا پورابراهیمی" با اعلام این خبر اظهار کرد: کاهش وابستگی به درآمد نفتی این پیام را به دنیا مخابره کرد که اگر تحریم‌ها را اعمال کنند، نظام جمهوری اسلامی ایرن از مواضع به حق خود کوتاه نخواهد آمد و نمی توانند با تحریم سبب عقب‌نشینی ما از مواضع‌مان بشوند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه قانون‌هدفمندی باید مورد توجه دولت قرار گیرد، تصریح کرد: این قانون از ابتدای سال دولت را مکلف کرد که دهک‌های پر درآمد از دریافت یارانه نقدی حذف شوند، اما دولت در ماه‌های پایانی سال با وجود اینکه اعلام کرده بود 10 میلیون خانوار پردرآمد شناسایی شده، اقدامی در این زمینه انجام نداد.

وی از دولت نسبت به ارائه نکردن آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه سال 93 انتقاد کرد و گفت: دولت هنوز آیین‌نامه‌های اجرایی بودجه سال جاری را به مجلس ارائه نکرده و یکی از این آیین نامه‌ها در خصوص صرفه جویی سوخت است که متاسفانه هنوز آیین‌نامه آن ابلاغ نشده است.

پورابراهیمی به وضعیت نابسامان نان در کشور اشاره و اظهارکرد: می بایست برای سرو سامان دادن به نانوایان، قیمت نان آزاد شود و این در شرایطی است 70 هزار نانوا در سراسر کشور وجود دارد که مشکلات متعددی دارند.

وی تاکید کرد: در حالی شاهد تغییر همزمان قیمت آرد و قیمت نان در کشور هستیم که هیچ تاثیری بر رفع مشکلات این قشر از جامعه نداشت.

نایب رئیس کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از رئیس مجلس درخواست می شود گزارش تغییر قیمت نان در صحن علنی قرائت شود زیرا افزایش قیمت در سراسر کشور یکسان نبوده و از 30 درصد تا 100 درصد قیمت این کالای اساسی افزایش قیمت داشته است.

انتهای پیام

کد N623472