آمریکا و پاکستان همکاری علیه تندرو‌ها را افزایش می‌دهند

سیاسی

مقام‌های آمریکا و پاکستان در کنار مقام‌های افغانستان همکاری‌های خود را برای مبارزه با عملیات اعضای گروه تروریستی طالبان افزایش می‌دهند.

مقام‌های آمریکایی و پاکستانی در تلاش هستند تا همکاری لازم برای جلوگیری از اقدام‌های تروریستی طالبان در افغانستان را ایجاد کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های آمریکا و پاکستان در کنار مقام‌های افغانستان همکاری‌های خود را برای مبارزه با عملیات اعضای گروه تروریستی طالبان افزایش می‌دهند.

از طرفی، مقام‌های آمریکایی تنها گزینه مبارزه علیه تروریسم را مطرح کرده‌اند، این در حالی است که مقام‌های پاکستان وعده داده‌اند که رهبران گروه‌های شبه‌نظامی تندرور را پای میز مذاکره می‌کشانند.

در همین راستا، یکی از مقام‌های پاکستانی گفت: «آمریکا در راستای وعده‌های خود به پاکستان مبنی بر از بین بردن دشمنان ارتش پاکستان عمل می‌کند و سپس اسلام‌آباد نیز به واشنگتن برای حل مساله طالبان افغانستان کمک خواهد کرد.»

واشنگتن و اسلام‌آباد اخیرا همکاری‌هایی علیه اقدام‌های تروریستی داشته‌اند اما، همواره یکدیگر را به حمایت از گروه‌های تروریستی برای رسیدن به منافع یک‌جانبه محکوم کرده‌اند.

کد N623355