صد‌ها نفر در اعتراض به اقدام‌های نژادپرستانه در کالیفرنیا تظاهرات کردند

سیاسی

صد‌ها شهروند کالیفرنیایی در اعتراض به قتل جوانان سیاه‌پوست در درگیری‌های پلیس آمریکا، مخالفت خود را با راهپیمایی در خیابان‌های منطقه «برکلی» در این ایالت ابراز کردند.

صد‌ها نفر از شهروندان ایالت کالیفرنیا در آمریکا در اعتراض به رای دادگاه مبنی بر حکم تبرئه ماموران سفیدپوست در قتل‌های اخیر دو ایالت میسوری و نیویورک دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، صد‌ها شهروند کالیفرنیایی در اعتراض به قتل جوانان سیاه‌پوست در درگیری‌های پلیس آمریکا، مخالفت خود را با راهپیمایی در خیابان‌های منطقه «برکلی» در این ایالت ابراز کردند.

معترضان به حکم تبرئه هیات‌منصفه دادگاه‌های آمریکا در راه‌پیمایی خود به‌صورت موقت در برخی از خیابان‌ها رفت‌و آمد را مختل کردند و باعث تاخیر در حرکت قطارهای مترو شدند.

«ارنی سانچز» معاون نیروهای گشت کالیفرنیا با اعلام خبر دستگیری ۲۲۳ نفر در جریان درگیری‌های روز دوشنبه گذشته، گفت که در تظاهرات اخیر ۹ نفر دیگر به اتها‌م‌های مختلف از جمله اقدام برای برهم زدن آرامش و حمله به ماموران پلیس دستگیر شده‌اند.

«جیسون والاچ» عضو گروه مخالفت با عدالت نژادپرستانه و به‌عنوان یکی از مسئولان سازماندهی تظاهرات تصریح کرد: «به‌عنوان افراد سفیدپوست ادامه خشونت و اقدام‌های نژادپرستانه علیه سیاه‌پوستان را محکوم می‌کنیم و اطمینان داریم که این تظاهرات در ۲۷ شهر دیگر آمریکا ادامه می‌یابد.»

کد N623350