با هدف تبلیغ فرهنگ شیعه

پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان برگزار می‌شود

قرآن کريم,شيعه

به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی کشور پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان در شهر تهران برگزار می‌شود.

به همت سازمان فعالیت‌های قرآنی کشور پنجمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان در شهر تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زهرا نقی‌زاده دبیر اجرایی این مسابقات در نشست خبری با بیان تاریخچه‌ای از برگزاری چهار دوره این مسابقات اظهار کرد: در دوره پنجم علاوه بر حفظ و قرائت قرآن، بخش پژوهش نیز اضافه شده است.

وی ادامه داد‌:‌ بر اساس تصویب شورای سیاست گذاری مسابقات شعار این دوره «قرآن، منادی مهربانی، وحدت و کرامت انسانی » است.

وی با بیان این‌که «به 107 کشور جهان برای معرفی نماینده نامه زدیم و از آن‌ها خواستیم دانشجویانی را برای شرکت در مسابقات به ما معرفی کنند» گفت: در نهایت 87 کشور به ما نمایندگانی را معرفی کردند که از این نمایندگان این کشورها تست گرفته شد و در نتیجه دانشجویان 52 کشور پذیرفته شدند و حضورشان در مسابقات قطعی است.

نقی‌زاده خاطرنشان کرد: پیشنهاد شده بود که مسابقات در شهر نجف برگزار شود ولی چون هنوز در ایران ثبت نشده بود اگر این مسابقات را به کشور دیگر می‌بردیم اصالتش از ایران خارج می‌شد، بنابراین تصمیم گرفتیم این مسابقات در ایران برگزار و در دبیرخانه ثبت شود و از سال‌های آینده در کشورهای دیگر برگزار شود.

وی تصریح کرد: همچنین هدف ما صرف برگزاری مسابقه چند روزه نیست بلکه قرار است در سطح شهر تهران در مساجد، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها با حضور قاریان و حافظان محافل قرآنی برگزار و فضای قرآنی در تهران حاکم شود.

وی تاکید کرد: هدف ما از برگزاری این مسابقات تبلیغ فرهنگ شیعه است با توجه به هجمه‌هایی که روی این فرهنگ وجود دارد ما می‌خواهیم از دانشجویانی که از کشورهای دیگر در این مسابقات شرکت می‌کنند هر کدام برای تبلیغ فرهنگ شیعه سفیری در کشور خود شوند.

دبیر اجرایی این مسابقات گفت: اگر بخواهیم روی این دانشجویان تاثیرگذار باشیم و فرهنگ واقعی خودمان را به اینها بشناسانیم می‌توانیم به هدف خودمان که نشان دادن چهره جمهوری اسلامی ایران است، برسیم.

انتهای پیام

کد N622717