الأزهر: جهاد علیه داعش و دیگر تروریست‌ها بر مسلمانان واجب است

مصر,داعش,اخوان المسلمين

الأزهر مصر با برگزاری نشستی ضمن تاکید بر وجوب مقابله با گروه‌های تروریستی حتی در صورت کشته شدن در این مسیر، بیرون راندن تروریست‌ها از کشورهای مسلمان را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، الأزهر در کنفرانسی که با محوریت مبارزه با تروریسم برگزار شد، راه‌های قانونی برای مقابله با گروه‌های تروریستی که به دنبال خشونت هستند را بررسی کرد.

الأزهر در نشست خود تحت عنوان «ظالمان و خوارج» اعلام کرد: گروه‌های تروریستی همچون داعش، اخوان‌المسلمین، و انصار بیت‌المقدس بر مساله حفظ وحدت هیچ توجهی ندارند چراکه همواره خواهان در دست گرفتن قدرت و یا پیگیری انگیزه‌های قومی و حزبی خود هستند و در این راه از دین به عنوان پوششی که تهمت‌ها را از آنها دور کند و حقیقت را پشت آن پنهان کنند، استفاده می‌کنند.

الأزهر با اشاره به سخنان خداوند متعال مبنی بر اینکه مجازات کسانی که با خداوند و رسول خدا می‌جنگند و خواهان ایجاد فساد در زمین هستند، قتل است، تاکید کرد که حاکم جامعه باید برای مجازات کسانی که دست به قتل و کشتار مردم می‌زنند، اختیار و آزادی لازم را داشته باشد.

الأزهر در نشست خود تاکید کرد که اخوان المسلمین سعی دارد تا کشتارهای خود را به عنوان امری جایز مطرح کند و حاکم جامعه باید هر کس را که ترویج کننده افکار آنان است را مجازات کند.

انتهای پیام

کد N622705