در پاسخ به تذکر توکلی؛

ابوترابی:‌ دست دولت برای اصلاح قوانین دائم باز است

سیاسی

نماینده مردم تهران، نسبت به مصوبه مجلس در خصوص قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که به صورت مستمر برای سالهای متمادی برای دولت تعیین تکلیف می‌کند تذکر داد ولی نایب رئیس مجلس تاکید کرد که دست دولت برای اصلاح قوانین دائمی باز است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، احمدتوکلی با استناد به اصل 52 قانون اساسی خطاب به رییس‌جلسه گفت: نمی‌دانم چقدر به قسم‌هایی که می‌خورید پایبند هستید باید به قسم خود عمل کنید و اخطارها را مقدم بر پیشنهادات و مذاکرات مجلس بدانید.

وی افزود: ماده الحاقی 38 که در خصوص وضع عوارض از نوشیدنی‌ها و تعیین محل هزینه کرد آنها برای سالهای متمادی است، اقدام درستی نیست.

این عضو کمیسیون برنامه بودجه افزود: چون درآمدها و مصارف دولتی به صورت سالانه تعیین می‌شود مجلس نباید در قالب این ماده برای سالهای متمادی دولت را مکلف به انجام قانون دائمی کند. چرا که این مساله با اختیارات دولت در تعارض است.

ابوترابی در پاسخ به تذکر توکلی با یاد آوری اقدام مجلس و تصویب قانون هدفمند سازی یارانه‌ها گفت: ما در این قانون تصمیم گرفتیم که به طور مستمر و پیوسته طی سالهای متمادی مواردی به اجرا درآید.

در ماده 38 الحاقی نیز قانونی تنظیم می‌شود و درعین حال به قانون بودجه سالانه ربط داده می‌شود، بنابراین دست دولت برای اجرای این گونه مصوبات باز می‌ماند و اگر نظر دیگری داشت می‌تواند پیشنهاد اصلاحی به مجلس ارائه دهد.

انتهای پیام

کد N622658