رییس دیوان عدالت اداری:

هرچه کار بزرگ‌تر باشد، مشکلات مربوط به آن هم بزرگتر است

وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي,وزارت بهداشت

رییس دیوان عدالت اداری در نشست مشترک با وزیر بهداشت گفت:‌ اقدام وزارت بهداشت در اجرای طرح تحول نظام سلامت، خداپسندانه و در جهت منافع مردم است.

رییس دیوان عدالت اداری در نشست مشترک با وزیر بهداشت گفت:‌ اقدام وزارت بهداشت در اجرای طرح تحول نظام سلامت، خداپسندانه و در جهت منافع مردم است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجوین ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در این نشست با اشاره به این که دیوان عدالت اداری تعامل خوبی با وزارتخانه‌ها به خصوص وزارت بهداشت دارد، اظهار امیدواری کرد که دستاوردها و اثرات این تعامل و همکاری منجر به رضایتمندی دستگاه‌های اجرایی و نهایتا مردم شود.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این که درخصوص آسیب‌ها و رفع مشکلات حوزه وزارت بهداشت از هر نوع همکاری دریغ نخواهیم کرد، خاطرنشان کرد: اقدامات وزارت بهداشت و رویکرد دکتر هاشمی در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت که گام‌های اولیه آن برداشته شده است، بسیار ارزشمند، خداپسندانه و در جهت منافع مردم است.

وی خطاب به دکتر هاشمی گفت: ممکن است در این مسیر موضع‌گیری‌هایی از سوی کسانی که منافعشان مورد آسیب قرار گرفته است، صورت گیرد که این موضع‌گیری‌ها نباید شما را از مسیر خوب خدمت‌رسانی بهتر به مردم دلسرد کند، البته این کار به لحاظ اهمیتی که دارد سنگین و زمان‌بر است.

منتظری گفت: سر و سامان دادن به مساله بهداشت، بیمارستان‌ها و پزشکان که بدون استثنا همه مردم با آن در ارتباط هستند اقدام ارزشمندی است و بنده به عنوان یک طلبه، شهروند و مسئول از زحمات شما و رویکرد و موضع‌گیری‌های شما در اجرای طرح تحول نظام سلامت تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی یادآور شد: هرچه کار بزرگ‌تر باشد، مشکلات مربوط به آن نیز بزرگتر است و امیدواریم مشکلات این حوزه با عزم و اراده بزرگ شما مرتفع شود.

منتظری سپس به تشریح چگونگی رسیدگی به شکایات از دستگاه‌های اجرایی در دیوان عدالت اداری پرداخت و گفت: در دیوان عدالت اداری به 450 موضوع تخصصی در قالب 6 هیات تخصصی رسیدگی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در دیوان عدالت اداری به هیچ شکایتی جز با «تبادل لایحه» و ارسال یک نسخه از دادخواست به دستگاه اجرایی رسیدگی نمی‌شود.

بر اساس این گزارش، در این نشست مشترک که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین این وزارتخانه و نیز رئیس دیوان عدالت اداری کشور و معاونین دیوان عدالت اداری برگزار شد، معاونین حقوقی و امور مجلس، آموزشی، درمان، غذا و دارو، توسعه مدیریت منابع به بیان مسایل حقوقی مربوط به حوزه خود پرداختند و راهکارهای اجرایی رسیدگی به این مسائل مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N622655