• ۷بازدید

مجلس محل هزینه کرد عوارض نوشیدنی‌های قندی داخلی و خارجی را تعیین کرد

عوارض

مجلس شورای اسلامی محل هزینه کرد عوارض نوشیدنی‌های قندی تولید داخل، تولید مشترک خارجی، خارجی و نوشیدنی‌های وارداتی را مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، بر اساس حکم مجلس منابع حاصل از عوارض ناشی از نوشیدنی‌های قندی تولید داخل، تولید مشترک خارجی، خارجی و نوشیدنی‌های وارداتی به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در قانون بودجه مشخص می‌شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب هیات وزیران به منظور پیشگیری، آموزش، تغییر سبک زندگی و غربالگری بیماران دیابتی و یبماران قلبی و عروقی، کمک به تشکل‌های غیر دولتی ذیربط، پیشگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان، توسعه، تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها هزینه می‌شود.

به منظور ارتقاء سلامت جامعه و کاهش مصرف دخانیات نسبت به وضع و اخذ عوارض از خرده فروشی سیگار اقدام می‌شود. درآمد حاصله به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در بودجه‌های سنواتی مشخص می‌شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب دولت به منظور کاهش مصرف دخانیات و آموزش، پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از آن بازتوانی و درمان عوارض حاصله از مصرف آن و توسعه ورزش به خصوص ورزش همگانی در مدارس در اختیار دستگاههای ذیربط قرار می‌گیرد.

از 194 نماینده حاضر در جلسه 138 نفر با این پیشنهاد موافقت کردند.

انتهای پیام

وبگردی