مجلس محل هزینه کرد عوارض نوشیدنی‌های قندی داخلی و خارجی را تعیین کرد

عوارض

مجلس شورای اسلامی محل هزینه کرد عوارض نوشیدنی‌های قندی تولید داخل، تولید مشترک خارجی، خارجی و نوشیدنی‌های وارداتی را مشخص کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، بر اساس حکم مجلس منابع حاصل از عوارض ناشی از نوشیدنی‌های قندی تولید داخل، تولید مشترک خارجی، خارجی و نوشیدنی‌های وارداتی به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در قانون بودجه مشخص می‌شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب هیات وزیران به منظور پیشگیری، آموزش، تغییر سبک زندگی و غربالگری بیماران دیابتی و یبماران قلبی و عروقی، کمک به تشکل‌های غیر دولتی ذیربط، پیشگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان، توسعه، تکمیل و تجهیز اماکن ورزشی با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها هزینه می‌شود.

به منظور ارتقاء سلامت جامعه و کاهش مصرف دخانیات نسبت به وضع و اخذ عوارض از خرده فروشی سیگار اقدام می‌شود. درآمد حاصله به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز و طی ردیفی که در بودجه‌های سنواتی مشخص می‌شود به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و تصویب دولت به منظور کاهش مصرف دخانیات و آموزش، پیشگیری و درمان بیماری‌های ناشی از آن بازتوانی و درمان عوارض حاصله از مصرف آن و توسعه ورزش به خصوص ورزش همگانی در مدارس در اختیار دستگاههای ذیربط قرار می‌گیرد.

از 194 نماینده حاضر در جلسه 138 نفر با این پیشنهاد موافقت کردند.

انتهای پیام

کد N622605